ماجرای عجیب کرگدن‌های کوکائین؛ پابلو اسکوبار این وسط چه کاره است؟

ماجرای عجیب کرگدن‌های کوکائین؛ پابلو اسکوبار این وسط چه کاره است؟

دولت کلمبیا قصد دارد بخشی از کرگدن‌های پابلو اسکوبار را که به کرگدن‌های کوکائین معروف‌اند با روش اوتانازی معدوم کند.

کد خبر : ۱۶۱۲۴۷
بازدید : ۲۷۶

ممکن است فکر کنید، چرا اسم این کرگدن‌ها را کوکائین گذاشته‌اند. این کرگدن‌ها،‌ نسل‌های بعدی کرگدن‌هایی هستند که پابلو اسکوبار، قاچاقچی و سلطان کوکائین کلمبیایی، وارد کلمبیا کرده و در باغ‌وحش خصوصی خود نگه می‌داشته است.

پابلو اسکوبار قاچاقچی معروفی بود که کنترل بیش از ۸۰درصد قاچاق کوکائین در جهان را بر عهده داشت. وقتی او سال ۱۹۹۳ توسط دولت کشته شد، بسیاری از حیوانات باغ‌وحش خصوصی‌اش جابه‌جا شدند اما کرگدن‌ها را در همان باغ‌وحش به حال خود باقی گذاشتند.

131

اما این ایده چندان عالی نبود، چراکه این کرگدن‌ها نه‌تنها سالم ماندند، بلکه زادوولد کردند و به تعدادشان اضافه شد. اکنون یک گله از ۱۶۶ کرگدن صحیح و سالم در این باغ‌وحش وجود دارد.

دولت کلمبیا نگران است تا یک دهه بعد، تعداد این کرگدن‌ها به ۱۰۰۰ کرگدن برسد و صدمات جبران‌ناپذیری به محیط‌زیست بزنند. آنها سرانجام تصمیم گرفتند، حدود ۲۰ کرگدن را عقیم و تعدادی را هم به مکانی دیگر منتقل کنند که البته این فرایند پرهزینه است.

به‌دلیل هزینه‌ بالای این اقدام، دولت مجبور است باقی کرگدن‌ها را به‌ طریقی معدوم کند و مسئولان تصمیم گرفته‌اند این کار را با روش اوتانازی انجام دهند تا کرگدن‌ها مرگ بدون دردی داشته باشند.

منبع: خبر آنلاین

۰
نظرات بینندگان
سایر رسانه ها
تازه‌‌ترین عناوین
پربازدید