(ویدئو) مبارزه شدید سارها؛ جنگی برای بقا در طبیعت

(ویدئو) مبارزه شدید سارها؛ جنگی برای بقا در طبیعت

هر بار که سار کوچک موفق به فرار می‌شود، با طی مسافتی کوتاه، مهاجمان به سرعت او را تعقیب کرده و به حمله خود ادامه می‌دهند. آن‌ها درست پشت سر او بودند، شیرجه می‌زدند و در هوا می‌رفتند و او را بار‌ها و بار‌ها به زمین می‌چسباندند.

کد خبر : ۱۶۲۰۵۳
بازدید : ۳۰۹

این سار بدشانس بار‌ها و بار‌ها در حالی که توسط دو سار دیگر روی زمین چسبانده شده بود مورد آزار و اذیت قرار گرفت و در چیزی که شبیه مبارزه برای بقا به نظر می‌رسید، برای زنده ماندن جنگید.

شارون دلپورت، عاشق و علاقه‌مند به حیات وحش، تصاویری از درگیری بین سه سار را در پارک ملی کروگر آفریقای جنوبی ثبت کرده است.

داستان کمی بعد از اینکه شارون و همسرش از یک صبحانه لذت بخش در کمپ استراحت سابی پارک ملی کروگر، لذت بردند، شروع می‌شود. شارون و همسرش شروع به بازگشت به سمت وسیله نقلیه خود کردند. با این حال، یک منظره عجیب روی زمین توجه شارون را به خود جلب کرد.

در ابتدا، به نظر می‌رسید که یک سار به نحوی مجروح شده و مرده روی زمین افتاده است. اما وقتی به پرنده نزدیک شدند، متوجه شدند که سار کوچک در مضیقه است. مجروح شده بود و او ترسیده به نظر می‌رسید!

ناگهان، از ناکجاآباد، دو سار دیگر با سرعت فوق العاده وارد صحنه شدند. با این حال، آن‌ها برای کمک در آنجا نبودند. یکی از آن‌ها سار بدشانس را به زمین چسباند، در حالی که دیگری شروع به نوک زدن به سرش کرد.

حمله بی امان بود و پرنده کوچک به هیچ وجه از این مهلکه خارج نمی‌شد. به نظر می‌رسید که می‌خواهد تسلیم حمله شود. در یک نقطه، یکی از سارها، پرنده ترسیده را با پاهایش سنجاق کرده بود، در حالی که دیگری آن را با منقارش گرفته بود. این اساساً باعث شد که سار وحشت‌زده بی حرکت بماند و قادر به انجام کاری نباشد.

ناگهان او نیروی تازه‌ای پیدا کرد و خود را پف کرد. او توانست خود را از زمین جدا کرده و چند متری پرواز کرد. متأسفانه، هر بار که او موفق به فرار می‌شود، با طی مسافتی کوتاه، مهاجمان به سرعت او را تعقیب کرده و به حمله خود ادامه می‌دهند. آن‌ها درست پشت سر او بودند، شیرجه می‌زدند و در هوا می‌رفتند و او را بار‌ها و بار‌ها به زمین می‌چسباندند.

اما به طرز معجزه آسایی پرنده بیچاره روزنه‌ای پیدا کرد و متهورانه فرار کرد. او به آن‌ها نوک زد، اما اساساً فقط منتظر فرصت عالی بود. او آزاد شد و پرواز کرد، امیدوار بود که به جراحاتش رسیدگی کند و از ضرب و شتمی که تازه دریافت کرده بود، بهبود یابد.

ممکن است تعجب کنیم که چرا این سار‌ها نسبت به یکی از خودشان اینقدر تهاجمی رفتار کردند. در پرندگان، چنین رفتاری اغلب توسط غرایز طبیعی هدایت می‌شود. این می‌تواند یک اختلاف ارضی باشد که در آن سار‌ها سعی کردند بر منطقه خود تسلط داشته باشند.

گاهی اوقات، پرندگان اگر متوجه خطری برای منبع غذایی یا منطقه لانه سازی خود شوند، به دیگران حمله می‌کنند، به خصوص اگر منابع کمیاب باشند. احتمال دیگر این است که سار مورد نظر ناخوش باشد یا رفتار غیرعادی داشته باشد و دیگران را وادار به واکنش تهاجمی کند، زیرا پرندگان گاهی اوقات می‌توانند عضوی را که ضعیف یا بیمار به نظر می‌رسد طرد کرده یا به آن حمله کنند. این تعامل اجتماعی پیچیده در بین پرندگان، اگرچه شاهد شگفت‌آوری است، اما بخشی طبیعی از بقای آن‌ها در طبیعت است.

17

18

19

20

21

22

23

24

25

منبع: فرارو

۳
نظرات بینندگان
تازه‌‌ترین عناوین
پربازدید