(تصاویر) تلاش عجیب یک فُک دریایی که با تُف کردن آب مانع شکار ماهی‌ها توسط عقاب می‌شود!

(تصاویر) تلاش عجیب یک فُک دریایی که با تُف کردن آب مانع شکار ماهی‌ها توسط عقاب می‌شود!

لر جیکوبز، یک عکاس و ناظر پرندگان، این رویداد کم‌نظیر را در بندر نیوتاون واقع در جزیره وایت ثبت کرد.

کد خبر : ۱۸۰۵۹۴
بازدید : ۹۶

یک اتفاق بسیار نادر و جالب توجه در آب های جزیره وایت مشاهده شد. یک فک خاکستری توانست با تف کردن آب به سمت یک عقاب، از شکار ماهی ها توسط این پرنده جلوگیری کند.

1-27_5_11zon

کلر جیکوبز، یک عکاس و ناظر پرندگان، این رویداد کم‌نظیر را در بندر نیوتاون واقع در جزیره وایت ثبت کرد. کارشناسان می‌گویند این تاکتیک پرتاب آب از سوی فک خاکستری یک استراتژی دفاعی برای جلوگیری از دزدیدن ماهی توسط عقاب دم سفید از آنها است.

2-24_4_11zon

جیکوبز گفت: «عقاب به سمت آب شیرجه زد، اما زمانی که به سطح آب نزدیک شد، فک خاکستری از زیر آب سر بیرون آورد و به سمت پرنده آب تف کرد.»

او ادامه داد: «من همیشه از گرفتن عکس از عقاب‌ها هیجان‌زده می‌شوم. اما ثبت چنین درگیری بی‌سابقه ای، سال مرا ساخت.»

3-21_3_11zon

دختر جیکوبز، مگان جیکوبز، که استاد دانشگاه پورتسموث در رشته ژئوشیمی و رسوب‌شناسی است، گفت: «مشاهده فک خاکستری و عقاب دم سفید در جزیره وایت اکنون یک امر معمول است، اما تاکنون هیچ گونه تعاملی میان این دو گونه گزارش نشده است. این اولین مورد ثبت شده از تعامل میان این دو شکارچی برتر و اولین گزارش از استفاده فک خاکستری از تاکتیک تف کردن آب برای دفاع یا دفع یک شکارچی پرنده است.»

او ادامه داد: «پرتاب آب ممکن است یک استراتژی برای حذف عقاب دم سفید از رقابت برای شکار باشد، زیرا این دو گونه در رقابت مستقیم برای تامین منابع غذایی خود از ماهی ها هستند.»

4-16_2_11zon

مگان در ادامه افزود: «تف کردن رفتاری نادر در میان مهره‌داران است که همین امر این رویداد را بسیار جالب می‌کند و درک ما از مکانیسم‌های دفاعی حیوانات را به چالش می‌کشد. من خوشحالم که شاهد عکس این رویداد هستیم چرا که تف کردن آب معمولا فقط در انسان، شتر، گوسفند و لاما و همچنین برخی مارها برای انتقال زهر و یا در ماهی کمانگیر برای شکار طعمه دیده می‌شود.»

5-16_1_11zon

این رویداد نادر و هیجان‌انگیز یک نمونه دیگر از توانایی‌های شگفت‌انگیز جانوران در استفاده از شیوه‌های خلاقانه برای بقا در طبیعت است. ثبت چنین رویدادهایی می‌تواند دریچه‌ای تازه برای افزایش دانش ما درباره رفتارهای حیوانات و تعامل آن‌ها با محیط زیست باشد.

منبع: روزیاتو

۰
نظرات بینندگان
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فرادید هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
    سایر رسانه ها
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فرادید هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
    تازه‌‌ترین عناوین
    پربازدید