راز حیرت انگیز جفتگیری مارها

راز حیرت انگیز جفتگیری مارها

تا به حال فکر کرده اید که مارها چگونه جفت گیری می‌کنند؟

کد خبر : ۱۸۴۹۷۱
بازدید : ۳۶۱

مارها از جمله موجوداتی هستند که رمز و رازهای زیادی را با خود حمل می‌کنند از جمله تشریفات مربوط به جفت‌گیری آنها که خود محل پرسش بسیاری از مردم است.

تا به حال فکر کرده اید که مارها چگونه جفت گیری می‌کنند؟

هنگامی که یک مار ماده آماده تولید مثل می‌شود، یک رد بوی متمایزی از خود به جا می‌گذارد. سپس یک مار نر از زبان حساس خود – ارگانی که حس چشایی، لامسه و بویایی مار را تشکیل می‌دهد - برای تعقیب او استفاده می‌کند.

وقتی به ماده می‌رسد، مجموعه‌ای از حرکات تند و تکانشی، ضربه و نوازش را به کار می‌گیرد تا او را ترغیب کند دمش را بلند کند تا نر بتواند به آلت تناسلی او دسترسی پیدا کند. اگر ماده به درخواست مار نر جواب مثبت داد دمش را دور دم او می‌پیچد.

مارهای نر مجهز به دو آلت تناسلی هستند که به نام «هِمی‌پن ها» شناخته می‌شوند و می‌توانند از هر کدام برای جفت گیری استفاده کنند. بسته به گونه، اندام‌ها ممکن است به اشکال مختلفی توسط مارها پوشیده شوند تا اطمینان حاصل شود که نر تا زمان آزاد شدن اسپرم به ماده متصل می‌ماند. ممکن است یک جفت برای ساعت‌ها در هم تنیده باقی بماند.

تشریفات خواستگاری نیز بسته به گونه متفاوت است. به عنوان مثال، شاه مار کبرا، مارخوار است، بنابراین ماده به سرعت به دور نر می‌پیچد تا نشان دهد که او یک طعمه نیست.

منبع: همشهری

۱
نظرات بینندگان
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
    سایر رسانه ها
    تازه‌‌ترین عناوین
    پربازدید