نکات طلایی که پیش از ازدواج باید بدانید!

نکات طلایی که پیش از ازدواج باید بدانید!

اتفاقا برخلاف داستان‌های قدیمی، رابطه‌ها به سادگی ایجاد نمی‌شوند و ساختن آن‌ها زمان می‌خواهد. بنابراین ما نکات بسیار خوبی را بر اساس پژوهش‌های انجام شده در حوزه علوم اجتماعی جمع‌آوری کرده‌ایم.

کد خبر : ۲۲۷۶۶
بازدید : ۷۷۹۲
فرادید | اتفاقا برخلاف داستان‌های قدیمی، رابطه‌ها به سادگی ایجاد نمی‌شوند و ساختن آن‌ها زمان می‌خواهد. بنابراین ما نکات بسیار خوبی را بر اساس پژوهش‌های انجام شده در حوزه علوم اجتماعی جمع‌آوری کرده‌ایم.

23سالگی
به گزارش فرادید به نقل از ایندیپندنت، اگر تا 23 سالگی برای ازدواج صبر کنید، احتمال اینکه طلاق بگیرید بسیار کمتر می‌شود. مطالعه انجام شده در سال 2014 در دانشگاه پنسیلوانیا نشان داد که آن دسته از آمریکایی‌هایی که از سن 18 سالگی زندگی با شریک زندگی‌شان را شروع می‌کنند، با احتمال 60 درصدی طلاق مواجه هستند. از سوی دیگر، افرادی که تا سن 23 سالگی برای شروع زندگی مشترک خود منتظر می‌مانند، با احتمال طلاق 30 درصدی مواجه خواهند شد.

فاز عشق تنها یک سال باقی می‌ماند
بر اساس گفته گری لواندوفسکی، روانشناس دانشگاه مانموث، فاز ماه عسل که در آن عشق، احساسات و نگاه مثبت به شریک زندگی‌تان در بیشترین حد خود است، زیاد دوام نمی‌آورد.

بالاخره به این نتیجه می‌رسید که شبیه نیستید!
به محض اینکه زندگی‌تان را آغاز می‌کنید، پی می‌برید که اولویت‌ها و آستانه‌ی تحمل مشابهی - مثلا نسبت به شدت شلختگی یا نظافت - ندارید.

هیجان برای اخبار خوب
اگر هنگام شنیدن اخبار خوب از سوی شریک زندگی‌تان هیجان زده شوید، رابطه بهتری را تجربه خواهید کرد. نتایج چندین مطالعه نشان می‌دهد که زوج‌هایی که اخبار خوب زندگی یکدیگر را جشن می‌گیرند (برخلاف برخی که آن را نادیده گرفته و یا به سادگی از کنار آن رد می‌شوند) از کیفیت بهتری در رابطه‌شان برخوردار می‌شوند.

شادترین ازدواج‌ها بین دوستان نزدیک رخ می‌دهد
پژوهش انجام شده توسط دفتر ملی اقتصاد در سال 2014 نشان می‌دهد که دوستی می‌تواند رابطی علی بین ازدواج و رضایت از زندگی را بیان کند.اختلاف سنی
هرچه سن دو طرف یک رابطه به هم نزدیک‌تر باشد، احتمال طلاق در بین آن‌ها کمتر می‌شود. مطالعه انجام شده در دانشگاه اِموری نشان می‌دهد که احتمال طلاق در زوج‌های با فاصله سنی 5 سال 18 درصد بیشتر از موارد دیگر است. این احتمال در زوج‌های با اختلاف سنی 10 سال 39 درصد بیشتر است.

رنجش در زوج‌هایی که همکاری نمی‌کنند
بیش از 60 درصد آمریکایی‌ها می‌گویند که کمک کردن در انجام كارهاى‌ عادى‌ و روزمره‌ زندگی نقش مهمی در داشتن یک ازدواج موفق دارد. اگر هر شخص کاری را که در انجام آن تبحر دارد را انجام دهد، ازدواج شکل بهتری به خود می‌گیرد.

منبع: Independent
ترجمه: وبسایت فرادید

۰
نظرات بینندگان
 • محمد ارسالی در

  ۲۳ سالگی تو بگو ۴۳ سالگی ازدواج کنیم!
  مگه میشه؟!

 • مسعود ارسالی در

  ایران با اون‌جا فرق میکنه.

 • مریم ارسالی در

  بعد سوالی که پیش میاد اینه که در جامعه ما که دوستی دختر و پسر منع شده، بخصوص برای ما دهه شصتی ها، دوستی که بتوانیم ازدواج موفقی بر مبنای آن شکل دهیم از کجا بیاوریم؟

 • ناشناس ارسالی در

  اون بنده خدایی که این متن رو گذاشته عامدا یا غیر عمد!
  چرا فرهنگ غلط غربی هارو تو خانواده ایرانی ها رواج میدهید؟
  کجای دین اسلام به رابطه دختر و پسر اشاره داشته؟
  و الان مشاوره های ازدواج به شدت نهی میکنن به دوستی دختر وپسر قبل از ازدواج

 • فرید ارسالی در

  بهترین نوع ازدواج آنی است که با یک کسی که از قبل نمیشناسی ازدواج کنی و بعد از ازدواج به مرور عاشقش بشی. اتفاقی که برای من افتاده. خدایا شکرت.

  • ناشناس ارسالی در

   ازدواج با کسی که نمیشناسی ریسک بزرگیه و شما در این مورد خیلی خوش شانس بودید.

اخبار سایر رسانه ها
  سایر رسانه ها
  تازه‌‌ترین عناوین
  پربازدید