روایت خوفناک از هدف موشک بالستیک کره‌شمالی

روایت خوفناک از هدف موشک بالستیک کره‌شمالی

تیمی از دانشمندان دفاعی در چین ادعا می‌کنند یک موشک بالستیک قاره‌پیما که از کره شمالی شلیک شده باشد، می‌تواند تنها در ۳۳ دقیقه به ایالات متحده اصابت کند.

کد خبر : ۱۲۷۳۲۹
بازدید : ۱۶۴۳

تیمی از دانشمندان دفاعی در چین ادعا می‌کنند یک موشک بالستیک قاره‌پیما (ICBM) که از کره شمالی شلیک شده باشد، در صورتی که رهگیری نشود، می‌تواند تنها در ۳۳ دقیقه به ایالات متحده اصابت کند. تیمی که حمله را شبیه‌سازی کرد، گفت موشک کره شمالی می‌تواند در هزار و ۹۹۷ ثانیه یا حدود ۳۳ دقیقه مرکز ایالات متحده را هدف قرار دهد.

این تیم در پرتاب موشک فرضی از موشک هواسونگ-۱۵ کره شمالی که سال ۲۰۱۷ آزمایش شد، استفاده کردند. مطالعه منتشر شده در نشریه چینی زبان Modern Defense Technology افزود اگر یک موشک هواسونگ-۱۵ از سانچون شهری در استان پیونگان جنوبی در مرکز کره شمالی شلیک شود، هدف احتمالی شهر کلمبیا در ایالت مرکزی میزوری آمریکا خواهد بود. طبق این مطالعه، مقر‌های دفاع موشکی ایالت متحده حدود ۲۰ ثانیه بعد هشدار دریافت خواهند کرد.

روایت خوفناک از هدف موشک بالستیک کره‌شمالی

متعاقباً اولین دسته از موشک‌های رهگیر آمریکا ظرف ۱۱ دقیقه از فورت گریلی در آلاسکا شلیک می‌شوند و گروه دیگری از پایگاه نیروی فضایی وندنبرگ در کالیفرنیا در صورت عدم موفقیت موج اول رهگیرها، پرتاب می‌شوند.

این مطاله نشان داد که شکاف‌هایی در شبکه دفاع هسته‌ای واشنگتن مثل سیستم «زنجیره کشتار» وجود دارد که در شناسایی و دفاع در برابر حمله‌ای که می‌تواند علیه آن‌ها استفاده شود، مشکل دارد.

«تانگ یویان» از مؤسسه مهندسی سیستم الکترونیکی پکن که تحقیقات مذکور را رهبری می‌کرد، گفت موشک دو مرحله‌ای با قابلیت هسته‌ای با برد موثر ۱۳ هزار کیلومتری برای اصابت به کل آمریکا کافی است.

«فردریک کی. لمب» پروفسور فیزیک داشنگاه ایلینوی به سی‌ان‌ان گفت: اگر کره شمالی یک موشک بالستیک قاره‌پیمای مجهز به سلاح هسته‌ای را به سمت آمریکا شلیک کند، نمی‌توانیم مطمئن باشیم که سیستم دفاع موشکی ما جلوی آن را بگیرد.

کره شمالی اخیراً اعلام کرده هرگونه تلاش برای وادار کردن این کشور به کنار گذاشتن تسلیحات اتمی با پاسخ سخت و محکم مواجه خواهد شد.

«جو چول سو» یکی از مقام‌های ارشد وزارت خارجه کره شمالی چهارشنبه در واکنش به اظهارات اخیر «لیندا توماس گرینفیلند» سفیر ایالات متحده آمریکا در سازمان ملل مبنی بر ترغیب سازمان ملل به تصویب قطعنامه‌ای برای وادار کردن پیونگ‌یانگ به کنار گذاشتن تسلیحات اتمی گفت: وادار کردن کره شمالی به کنار گذاشتن تسلیحات اتمی اعلان جنگ است. با هرگونه تلاش برای چنین کاری با قاطعیت و مطابق با قانون سیاست نیروی هسته‌ای کره شمالی برخورد خواهد شد».

اخیراً، «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی از مقام‌های سیاسی و نظامی کشورش خواست تا آمادگی لازم برای انجام حمله اتمی علیه دشمنان پیونگ‌یانگ را تکمیل کنند.

منبع: فارس

۰
نظرات بینندگان
تازه‌‌ترین عناوین
پربازدید