۹ طراحی متفاوت یک هنرمند از «باب اسفنجی» به سبک انیمیشن‌های مختلف را ببینید

۹ طراحی متفاوت یک هنرمند از «باب اسفنجی» به سبک انیمیشن‌های مختلف را ببینید

ساخت فصل ۱۵ باب اسفنجی نیز در شبکه نیکلودئون تمدید شده است که همزمان با ۲۵امین سالگرد انتشار این مجموعه پخش خواهد شد.

کد خبر : ۱۶۰۹۶۷
بازدید : ۱۰۰

باب اسفنجی که در سال ۱۹۹۹ پخش آن آغاز شد، یکی از محبوب‌ترین مجموعه‌های انیمیشنی طولانی‌مدت تلویزیون است. این مجموعه هم‌اکنون در حال پخش فصل ۱۴ است و قسمت بعدی آن در تاریخ ۲۱ نوامبر پخش خواهد شد.

ساخت فصل ۱۵ باب اسفنجی نیز در شبکه نیکلودئون تمدید شده است که همزمان با ۲۵امین سالگرد انتشار این مجموعه پخش خواهد شد.

هنرمندی در اینستاگرام خود با نام کاربری @richietoons، شخصیت باب اسفنجی را در ۹ سبک انیمیشن مختلف از جمله دیزنی، خانه پر سر و صدا، زندگی مدرن روکو، هانا باربرا، ماجراهای رن و استیمپی، دنیای شگفت انگیز گامبال، پستخانه میدلپُست و والدین عجیب، به تصویر کشیده است:

141

یک باب اسفنجی واقع گرایانه نیز وجود دارد که صرفاً تصویری از یک اسفنج آشپزخانه معمولی است. تمام این تصاویر خلق شده توسط این هنرمند، نمایش منحصربه‌فردی از این شخصیت انیمیشنی در دنیای انیمیشن های دیگر ارائه می دهند.

سبک طراحی شخصیت باب اسفنجی طی سال‌ها چه تغییری کرده است؟

142

اگرچه هیچ‌کدام از طراحی های بالا شباهتی به ظاهر فعلی باب اسفنجی ندارند، این مجموعه طی ۲۴ سال پخش خود تحولات محسوسی داشته است.

زمان شروع، باب اسفنجی، در قالب یک انیمیشن دوبعدی کشیده شده‌ی دستی ساده ارائه می‌شد. از ویژگی‌های باب اسفنجی استفاده گاه‌به‌گاه از عناصر لایو-اکشن از جمله نقاشی انیمیشنی دزدان دریایی در تیتراژ و شخصیت لایو-اکشن پچی دزد دریایی بود.

143

با گذر زمان، ظاهر باب اسفنجی پس از آغاز بخش آن در سال ۱۹۹۹ مدرن تر شده است. باب اسفنجی امروزی شبیه یک کودک به نظر می‌رسد و دارای رنگ زرد پرجلوه‌تر با ویژگی‌های برجسته تر است.

دومین فیلم این مجموعه با نام باب اسفنجی بیرون از آب منتشر شده در ۲۰۱۵، حتی نسخه‌هایی از شخصیت‌های اصلی به اندازه واقعی با گرافیک CGI در محیطی لایو-اکشن را نمایش داد.

144

تغییرات سبکی طراحی باب اسفنجی، بازخوردهای متفاوتی داشته است. از یک سو، این مجموعه انیمیشنی نیاز داشت تا حداقل تا اندازه‌ای برای همگام شدن با ظاهر سایر برنامه‌های پخش شده تطابق پیدا کند؛ از سوی دیگر، حس ویژه‌ای در قسمت‌های کلاسیک باب اسفنجی وجود دارد که به نظر می‌رسد با مدرن شدن طراحی آن، کمرنگ شده باشد.

منبع: روزیاتو

۰
نظرات بینندگان
تازه‌‌ترین عناوین
پربازدید