(تصاویر) یانگوم و جومونگ را دوست داشتید؟ پس این ۷ سریال را ببینید

(تصاویر) یانگوم و جومونگ را دوست داشتید؟ پس این ۷ سریال را ببینید

سلسله چوسان هم از اهمیت و احترام فراوانی نزد مردم کره برخوردار است و هم دست‌مایه فیلم‌ها و سریال‌های فراوانی در ژانرهای متنوعی چون کمدی، رمانتیک، تخیلی، اکشن، معمایی و .. شده است.

کد خبر : ۱۸۸۴۷۱
بازدید : ۷۶۱۰

در این مقاله همراه هم نگاهی می‌اندازیم به فهرستی از سریال‌های ساخته شده بر اساس وقایع سلسله چوسان که موفق‌ شده‌اند از سایت IMDb به امتیاز ۸ یا بالاتر دست پیدا کنند.

از پیشرفت‌های قابل توجه در هنر و تکنولوژی گرفته تا دفع چندین تهاجم و حمله، آخرین و طولانی‌ترین سلسله پادشاهی در کره جنوبی با بقایی 500 ساله جایگاهی منحصربفرد در تاریخ این کشور دارد.

این دوره 500 ساله البته منبع الهام تولیدات فراوانی از جمله فیلم و سریال شده است و بسیاری از این تولیدات چه از نظر استقبال مخاطب در داخل و خارج کره جنوبی و چه از نظر منتقدین، تولیداتی قابل توجه و قابل احترام به حساب می‌آیند.

همه‌چیز از سال 1392 میلادی و ژنرالی به نام یی سئونگ- گای آغاز شد و به این شکل دوره‌ای آغاز شد که ما به نام سلسله چوسان(The Joseon Dynasty) می‌شناسیم و بدون شک برای خود مردم کره جنوبی مهم‌ترین و پرافتخارترین دوره تاریخی کشورشان به حساب می‌آید.

سلسله‌ای که توسط خانواده‌های سلطنتی اداره می‌شد و تاثیر فراوانی از عقاید کنفوسیوس(به عنوان دین رسمی) گرفته بود. دوره‌ای که مانند تمام دوره‌های موفق حکمرانی در تاریخ منجر به رشد هنر و هنرمندان، برتری‌های قابل توجه در تکنولوژی، اختراع هانگول(سیستم الفبای کره‌ای) و البته تولد هانبوک(لباس سنتی کره جنوبی) و دوروماگی(ردا و روپوش مردم کره) شد.

clothing-South-Koreans-Changing-reenactment-Royal-Guard

همان‌طور که گفته شد سلسله چوسان هم از اهمیت و احترام فراوانی نزد مردم کره برخوردار است و هم دست‌مایه فیلم‌ها و سریال‌های فراوانی در ژانرهای متنوعی چون کمدی، رمانتیک، تخیلی، اکشن، معمایی و .. شده است.  در این مقاله همراه هم نگاهی می‌اندازیم به فهرستی از سریال‌های ساخته شده بر اساس وقایع سلسله چوسان که موفق‌ شده‌اند از سایت IMDb به امتیاز 8 یا بالاتر دست پیدا کنند.

body_image_2021070821.cropped_1625756013

آقای ملکه(Mr. Queen)

1

امتیاز : ۸.۶

کارگردان: یون سانگ- سیک

بازیگران: شین هایه- سان، کیم جونگ- هیون، بائه جانگ- اوک، کیم تائه- وو، سئول این- آه، نا این- وو

تعداد قسمت‌ها: ۲۰

ژانر: رمانتیک، کمدی، درام، اکشن، ترسناک

خلاصه داستان:خط اصلی در داستان آقای ملکه پیرامون یک سرآشپزِ مردِ بسیار جاه‌طلب در زمان حال و رخ دادن اتفاقی بسیار عجیب برای او پیش می‌رود. این سرآشپز مرد پس از به دست آوردن یک فرصت کاری بسیار خوب و البته یک تجربه نزدیک به مرگ، ناگهان خودش را در دوره چوسان و در بدن ملکه چئورین با بازی شین هایه- سان می‌یابد.

سرآشپز مرد یا ملکه چئورینِ داستان در کنار پادشاه چئولجانگ(مرد ساده و خیرخواهی که به شدت تحت تاثیر بیوه پادشاه قبلی است) باید با مشکلاتی دست و پنجه نرم کند که احتمالا تا چند روز قبل حتی خوابش را هم نمی‌دید. می‌پرسید چه مشکلاتی؟ روبرو شدن با افراد فراوانی که به ظاهر وفادارند و اما در واقع چشم به جایگاه ملکه و پادشاه دارند مانند برادر ملکه.

آستین قرمز(The Red Sleeve)

2

امتیاز: ۸.۵

کارگردان: جونگ جی- این، سانگ یئون- هوا

بازیگران: لی جون- هو، لین سه- یانگ، کانگ هون

تعداد قسمت‌ها: ۱۷

ژانر: تاریخی، رمانتیک، درام، اکشن، ترسناک، موزیکال

خلاصه داستان: شاهزاده یی سان که قرار است پس از مرگ پدربزرگ سنگدلش به پادشاه چوسان تبدیل شود، اصلاحات و تغییرات فراوانی در سر دارد. یی سان به دلیل ضربه روحی ناشی از مرگ پدرش، وظایفش به عنوان یک ولیعهد و پادشاه بعدی را بالاتر از هرچیزی حتی عشق می‌داند.

2f

برخورد یی سان با زنی بااراده و محکم به نام سئونگ یئوک- ایم با بازی لی سه- یانگ در دادگاه اما همه‌چیز را تغییر می‌دهد. زنی مستقل که به هیچ‌وجه دوست ندارد یکی از عضوهای حرمسرای پادشاه باشد و این تفاوت نگاه در کنار عشق پادشاه سرانجامی جالب و غیرقابل پیشبینی دارد.

چترِ ملکه یا زیر چتر ملکه(The Queen's Umbrella)

3 (1)

امتیاز: ۸.۵

کارگردان: کیم هیونگ- سیک

بازیگران: کیم هایه- سوو، کیم هائه- سووک، چوی وان- یانگ

تعداد قسمت‌ها: ۱۶

ژانر: درامِ تاریخی، کمدی تاریک

خلاصه داستان: همانند بسیاری از درام‌های تاریخی و پادشاهی، داستان اصلی چتر ملکه هم به جنگ برای رسیدن به قدرت اختصاص دارد. ملکه ایم هوا ریونگ با بازی کیم هایه- سوو به عنوان ملکه سلسله چوسان وظیفه‌ای سخت بر عهده دارد. او وظیفه دارد 5 پسر بازیگوش و سر به هوایش را به درستی تربیت و در نهایت یکی از آن‌ها را آماده نشستن بر تخت پادشاهی کند.

این وظیفه البته در کنار اصلاح سیستم آموزشی قصر و جنگِ پیدا و پنهانِ مداوم با شیفتگان رسیدن به قدرت، بسیار سخت‌تر از آن است که به نظر می‌رسد.

گوو هائه- ریونگ، تاریخ‌دانِ تازه‌کار(Rookie Historian Goo hae- Ryung)

4 (1)

امتیاز: ۸.۱

کارگردان: کانگ ایل- سوو، هان هیون- هیی

بازیگران: شین سه- کیونگ، چا یون- وو

تعداد قسمت‌ها: ۲۰

ژانر: تاریخی، ترسناک، اکشن، جنگی

خلاصه داستان: داستان این سریال درواقع پیرامون ملاقات و برخورد دو شخصیت اصلی شکل می‌گیرد. اولی یک مورخ و تاریخ‌شناسِ زنِ تازه‌کار که به تازگی موفق شده شغلی مهم به عنوان محقق دادگاه سلطنتی در دربار چوسان به دست بیاورد. گوو هائه- یونگ با بازی شین سه- کیونگ البته درباره لزوم برابری اجتماعی و عدالت عقاید محکمی دارد.

4f (1)

در طرف مقابل شاهزاده دووان را می‌بینیم که برخلاف گوو هیچ علاقه‌ای به سیاست و اصلاحات اجتماعی ندارد و ترجیح داده زندگی در دربار را رها کرده و به صورت مخفیانه به عنوان یک نویسنده رمان‌های عاشقانه زندگی کند. برخورد این دو شخصیت باعث به وجود آمدن اتفاقات جالبی می‌شود.

مِهرِ پادشاه(The King's Affection)

5 (2)

کارگردان: سانگ هیون- ووک

بازیگران: پارک یون- بین، رووون، نام یوون- سو، چوی بیونگ- چان، بائه یوون- کیونگ، جانگ چائه- یئون

تعداد قسمت‌ها: ۲۰

ژانر: رمانتیک، تخیلی، تاریخی، درام

خلاصه داستان: خط اصلی داستانی این سریال بر اساس این عقیده قدیمی و رایج در زمان سلسله چوسان شکل گرفته که دوقلوها شیطانی و شوم هستند. داستان از جایی آغاز می‌شود که همسر شاهزاده چوسان فرزندانی دوقلو به دنیا می‌آورد و برای محافظت از آن‌ها، دوقلو بودنِ نوزادان را پنهان می‌کند. او نوزاد دختر را به جایی دور می‌فرستد و نوزاد پسر را برای ادامه سلطنت در قصر نگه می‌دارد.

5f

داستان از جایی جذاب‌تر می‌شود که سال‌ها پس از این اتفاق فرزندِ پسر بر اثر یک تصادف کشته می‌شود و مادر او تصمیم سختی می‌گیرد. مادر قلِ دختر را فرامی‌خواند و از او می‌خواهد با توجه به شباهتش به برادرش هویت خود را مخفی کند و در نقش برادر درگذشته‌اش ظاهر شود.

دلقکی که پادشاه شد(The Crowned Clown)

6 (1)

امتیاز: ۸

کارگردان: کیم هائه- وون

بازیگران: یئو جین- گو، کیم سانگ- کیونگ، لی سه- یانگ

تعداد قسمت‌ها: ۱۶

ژانر: رمانتیک، رمانتیک- کمدی، درام، تاریخی

خلاصه داستان: داستان این سریال محبوب کره‌ای شباهت قابل توجهی به آن داستان مشهورِ شاهزاده و گدا و البته داستان سلطان و شبان دارد. وقتی به خاطر جنگ قدرت و تهدیدات داخلی و خارجی جانِ پادشاه یی هئون به خطر می‌افتد، تصمیمی جالب گرفته می‌شود. 

6f

این تصمیم همان‌طور که می‌توانید حدس بزنید بر این اساس است که دلقک دربار که از قضا شباهتی قابل توجه به پادشاه دارد، موقتا بر تخت او بنشیند و نقش او را بازی کند.

آقای آفتاب(Mr. Sunshine)

7 (1)

امتیاز: ۸

کارگردان: لی یونگ- بوک

بازیگران: لی بیونگ- هان، کیم تائه- ری، یو یئون- سئوک، بیون یو- هان

تعداد قسمت‌ها: ۲۴

ژانر: تاریخی، کمدی، رمانتیک، درام، جنگی

خلاصه داستان: در سال 1871 میلادی و هم‌زمان با اتفاقی که کره‌ای‌ها تحت عنوان شینمیانگیو(اعزام هیئتی از طرف آمریکا به کره یا به صورت دقیق‌تر اقدام نظامی آمریکا در کره) می‌شناسند، یوجین چوی یا آقای آفتاب با بازی لی بیونگ- هان که کودکی از خانواده‌ای فقیر است به آمریکا می‌رود.

7f

سال‌ها بعد آقای آفتاب که حالا به عنوان یک افسر نیروی دریایی در آمریکا مشغول به کار است، برای انجام ماموریتی به کشور مادریش بازمی‌گردد. در این سفر آقای آفتاب به شدت عاشق دختر یک اشراف‌زاده به نام گو آئه شین می‌شود. آقای آفتاب خیلی زود متوجه نقشه زیرکانه آمریکا برای استعمار کره می‌شود و حالا باید تصمیمی مهم و سرنوشت‌ساز بگیرد.

منبع: برترین ها

۱۶
نظرات بینندگان
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
    تازه‌‌ترین عناوین
    پربازدید