کشف بیش از ۲.۳۴ میلیارد تن مواد معدنی کمیاب در آمریکا؛ چین از بازی خارج می‌شود؟

کشف بیش از ۲.۳۴ میلیارد تن مواد معدنی کمیاب در آمریکا؛ چین از بازی خارج می‌شود؟

در حال حاضر ۹۵ درصد مواد معدنی خاکی کمیاب پردازش شده از چین تأمین می‌شود و آمریکا ۷۴ درصد نیاز خود را از این کشور وارد می‌کند.

کد خبر : ۱۷۶۱۹۴
بازدید : ۲۲

ایالات متحده به زودی می‌تواند چین را به عنوان سردمدار مواد معدنی خاکی کمیاب پشت سر بگذارد، زیرا بیش از ۲.۳۴ میلیارد تن از این مواد در وایومینگ آمریکا کشف شده است.

شرکت American Rare Earths اعلام کرد که ذخایر کشف شده نزدیک ویتلند، به طور چشمگیری از ۴۴ میلیون تن ذخایر چین بیشتر است و فراتر از تصورات آن‌ها بوده است. این کشف تنها با حفاری ۲۵ درصد از منطقه به دست آمد.

1-21_4_11zon

به طور کلی، لانتانوم، سریوم، پرازئودیمیوم، نئودمیوم، پرومتیوم، ساماریوم، یوروپیوم، گادولینیوم، تربیوم، دیسپروزیوم، هولمیوم، اربیوم، تولیوم، ایتربیوم، لیتیوم، اسکاندیوم و ایتربیوم، مواد معدنی خاکی کمیاب در نظر گرفته می شوند. انواع مواد معدنی یافت شده در این محل در آمریکا، در گوشی‌های هوشمند، موتورهای خودروهای هیبریدی و فناوری‌های نظامی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در حال حاضر ۹۵ درصد مواد معدنی خاکی کمیاب پردازش شده از چین تأمین می‌شود و آمریکا ۷۴ درصد نیاز خود را از این کشور وارد می‌کند.

2-19_3_11zon

اما چین اخیراً اعلام کرده که در دسامبر ۲۰۲۳ استخراج مواد معدنی خاکی کمیاب را ممنوع خواهد کرد.

دان شوارتز، مدیرعامل American Rare Earths، پس از این منع جدید چین گفت: «این یک مسابقه است و چین برای حفظ موقعیت خود تلاش می‌کند.»

دو ماه بعد از این اظهار نظر، شوارتز و تیمش تلاش می‌کنند کنترل بازار را از دست چین خارج کنند.

American Rare Earths در مارس ۲۰۲۳ اولین حفاری را انجام داد که برآوردها، ۱.۲ میلیون تن ذخایر در شمال شرقی وایومینگ را نشان داد. اما تلاش دوم در پاییز ، ۶۴ درصد بیشتر نشان می دهد. این نتایج نشان‌دهنده پتانسیل این عظیم پروژه است.

3-17_2_11zon

انواع مواد معدنی کشف شده شامل اکسیدهای نئودیمیم، پرازئودیمیم، ساماریم، دیسپروزیم و تربیم است که در صنایع مختلف کاربرد دارند.

آهنرباهای ساخته شده از نئودیمیم در هارد دیسک و تلفن های همراه استفاده می شود، در حالی که پرازئودیمیم در آلیاژهای با استحکام بالا در موتورهای هواپیما استفاده می شود.

دیسپروزیم برای ساخت میله های کنترل در راکتورهای هسته ای و تربیم در لامپ های کم مصرف و لامپ های جیوه ای استفاده می شود.

80_1_11zon

در فرآیند استخراج از یک گودال روباز در سطح استفاده می شود که رایج ترین روش مورد استفاده در سراسر جهان برای استخراج مواد معدنی است.

American Rare Earths تنها شرکتی نیست که جوینده‌ی این مواد در غرب است و شرکت Ramaco Resources نیز سهمی در این زمینه دارد.

بنابراین با این کشف بزرگ، آمریکا می‌تواند به رهبری در تولید مواد معدنی خاکی کمیاب دست یابد و بازار را از کنترل چین خارج کند. این موفقیت می‌تواند آمریکا را به یک قدرت بزرگ تبدیل کند.

منبع: روزیاتو

۰
نظرات بینندگان
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
    سایر رسانه ها
    تازه‌‌ترین عناوین
    پربازدید