با بهترین آهنگ های عاشقانه تاریخ آشنا شوید

با بهترین آهنگ های عاشقانه تاریخ آشنا شوید

از آهنگ های کلاسیکی که هرگز قدیمی نمی شوند تا آثار پرطرفدار جدید، این ملودی جایگاه ویژه ای در قلب دوستداران موسیقی دارند. آن ها صرفاً یک ملودی نیستند، بلکه سرود عشق اند و آهنگ پس زمینه ی اغلب نسلی بخش ترین لحظه های زندگی مان.

کد خبر : ۱۶۰۹۱۲
بازدید : ۱۵۰۷

آهنگ های عاشقانه از توانایی خارف العاده ای در به جنبش در آوردن عمیق ترین احساسات درون مان دارند و نوستالژی، شور عشق و حس ارتباط را در ما برمی انگیزند.

از آهنگ های کلاسیکی که هرگز قدیمی نمی شوند تا آثار پرطرفدار جدید، این ملودی جایگاه ویژه ای در قلب دوستداران موسیقی دارند. آن ها صرفاً یک ملودی نیستند، بلکه سرود عشق اند و آهنگ پس زمینه ی اغلب نسلی بخش ترین لحظه های زندگی مان.

۱- آهنگ: I Do It For You – خواننده: Bryan Adams

71

آهنگ «این کار را برای تو انجام می دهم» برایان آدامز زیبایی غیر قابل انکاری دارد و در عین حال، شنونده را در معرض ریسک تکان احساسی قرار می دهد.

آدامز آوازخوانی احساسی ای در این آهنگ دارد که تا عمق وجود شنونده نفوذ می کند. متن شاعرانه ی آن تصویری روشن از وفاداری می سازد و اثری ماندگار می گذارد.

این آهنگ صرفاً به صحبت از یک عشق رمانتیک بسنده نمی کند و از تعهد و فداکاری می گوید. این اثر از ما دعوت می کند قدر آن هایی که برایمان عزیزند را بدانیم و اجازه ی دهیم عشق بر همه ی موانع و سدها پیروز شود.

۲- آهنگ: Crazy Love – خواننده: Van Morrison

72

آهنگ «عشق دیوانه وار» ون موریسون بی برو برگرد یکی از بهترین آهنگ های عاشقانه است. ملودی دلپذیر و کلمات پر احساس آن از یک عشق پرشور صحبت می کنند که هیچ حد و مرزی نمی شناسد. سبک خوانندگی منحصر به فرد موریسون به هر نت حسی از صداقت می بخشد.

این اثر درخشان همراه با فراز و نشیب های یک رابطه، شنونده را درگیر نوسانی از احساسات می کند.

یک چیزی که این آهنگ را متمایز می کند این است که پاکی و خلوص عشق را نشان می دهد. متن این آهنگ ۲ فرد عاشق پیشه ای را به تصویر می کشد که درگیر عشقی شده اند که همه ی فکر و ذکرشان شده، بی آنکه به دلیل آن فکر کنند. این اثر درباره از قدرت عشق در طبیعی ترین حالت آن صحبت می کند: صادقانه، پذیرا و قدرتمند.

۳- آهنگ: I Don’t Want to Miss a Thing – خواننده: Aerosmith

73

آهنگ «نمی خواهم چیزی را از دست بدهم» اثر گروه راک ایروسمیث، اثری مشهور و ماندگار است که قلب میلیون ها نفر را تسخیر کرده است.

آواز خوانی و متن این آهنگ قدرتمند و پراحساس است. این آهنگ در سال ۱۹۹۸ برای فیلم «ارماگدون» (Armageddon) ساخته شد

۴- آهنگ: Truly Madly Deeply – خواننده: Savage Garden

74

آهنگ «صادقانه دیوانه وار عمیق» گروه سوج گاردن یکی از آهنگ های عاشقانه ی مشهور است. متن پرمعنی و ملودی جذاب آن هرگز قدیمی نمی شود. دارن هیز، خواننده این گروه با آوازخوانی لطیف خود شنونده را محسور می کند.

این آهنگ درباره احساس عشقی عمیق و تمام و کمال به شخصی دیگر است. ملودی آن این احساس شدید را یادآوری می کند.

۵- آهنگ: You Are So Beautiful – خواننده: Joe Cocker

75

آهنگ «تو خیلی زیبایی» جو کاکر آهنگی عاشقانه است که هرگز قدیمی نمی شود. متن پر احساس و ملودی روج بخش آن که با صدای بکر کاکر ترکیب شده، تجربه ای قدرتمند ایجاد می کند.

این آهنگ سند قدرت عشق است.

۶- آهنگ: Maybe I’m Amazed – خواننده: Paul McCartney

76

آهنگ «شاید مبهوت باشم» پل مک کارتنی با وجود گذشت چند دهه از زمان انتشارش در سال ۱۹۷۰ هنوز قدرتمند است. مک کارتنی این آهنگ را برای همسرش لیندا در یکی از دوره های سخت زندگی رابطه شان نوشت.

این آهنگ چند ویژگی دارد که آن را خاص کرده است: حس بکری که در آوازخوانی مک کارتنی وجود دارد که عشق عمیق و آسیب پذیری را به تصویر می کشد و متن آهنگ ذات غیر قطعی و پر شدت عشق را بیان می کند که قلب شنوندگان را لمس می کند.

این آهنگ تحسین منتقدان را هم به دست آورد.

۷- آهنگ: Your Song – خواننده: Elton John

77

آهنگ «آهنگ تو» اثر التون جان ده ها است که مورد علاقه ی دوستداران موسیقی است. متن حس برانگیز و ملودی خوش آهنگ این اثر آن را به یکی بهترین آهنگ های عاشقانه تبدیل ساخته است.

این آهنگ نه تنها زیبا است، بلکه حاوی پیامی همگانی است: یادآوری برای قدرت عشق.

۸- آهنگ: Just the Way You Are – خواننده: Bruno Mars

78

آهنگ «همانطور که هستی» برونو مارس، یک آهنگ عاشقانه ی تحسین شده است و با ملودی و متن خود میلیون ها شنونده را مجذوب خود ساخته است.

این آهنگ قدرت آوازخوانی مارس را به رخ می کشد. متن آهنگ درباره ی عشق بی قید و شرط و پذیرش است.

۹- آهنگ: At Last – خواننده: Etta James

79

آهنگ «بالاخره» اتا جیمز با آوازخوانی روح بخش، متن پر احساس و ملودی جذابش، تبدیل به اثر کلاسیکی فراموش نشدنی شده است.

۱۰- آهنگ: All of Me – خواننده: John Legend

80

آهنگ «همه ی من» جان لجند در سال ۲۰۱۳ در آلبوم چهارم او منتشر و در سرتاسر دنیا با استقبال رو به شد.

عمق احساسی این آهنگ، آوازخوانی پر حس لجند و متن احساسی این اثر، آن را به آهنگی بدون تاریخ انقضا تبدیل کرده است.

۱۱- آهنگ: Endless Love – خواننده: Diana Ross and Lionel Richie

81

آهنگ «عشق بی پایان» دایانا راس و لیونل ریچی اثری کلاسیک است که برای دهه ها قلب های شنوندگان را لمس کرده است. هر دو خوانند در این آهنگ توانایی آوازخوانی خود به رخ کشیده است.

موفقیت این آهنگ غیر قابل انکار است. این آهنگ که در سال ۱۹۸۱ منتشر شد، رتبه ی نخست «چارت ۱۰۰ آهنگ داغ» سایت بیلبورد را از آن خود کرد و به مدت ۹ هفته نیز جایگاه خود را حفظ کرد.

این آهنگ درباره ی عشق ابدی میان ۲ فرد عاشق پیشه است.

۱۲- آهنگ: I Will Always Love You – خواننده: Dolly Parton

82

آهنگ «تا ابد دوستت خواهم داشت» دالی پارتون اثری پراحساس است که می تواند احساسات خالصانه ای را در شنونده ایجاد کند و قدرت آوازخوانی پارتون را نیز به تصویر می کشد.

متن آهنگ درباره ی عشقی عمیق است که زمان اثری بر آن ندارد و عشق حقیقی و ماندگار را یادآوری می کند.

این آهنگ، آسیب پذیری را به تصویر می کشد، به همین دلیل شنوندگان به شکل شخصی با آن ارتباط برقرار می کنند. و همین ارتباط احساسی است که این آهنگ را متمایز می کند و تأثیری ماندگار از خود بر شنوندگان باقی می گذارد.

۱۳- آهنگ: My Heart Will Go On – خواننده: Celine Dion

83

آهنگ مشهور «قلبم ادامه خواهد داد» سلین دیون یک عاشقانه ی کلاسیک است. ملودی مسحور کننده و متن پراحساس آن قلب میلیون شنونده در سرتاسر دنیا را از آن خود کرده است.

این آهنگ احساسات قوی ای در شنونده ایجاد می کند و خاطرات تسلی بخشی را به یاد او می آورد. و کماکان منبع الهام داستان های عاشقانه برای نسل های آینده خواهد بود.

۱۴- آهنگ: Can’t Help Falling in Love – خواننده: Elvis Presley

84

آهنگ «چاره ای جز عاشق شدن نیست» الویس پریسلی، عاشقانه ای ماندگار است. این آهنگ در سال ۱۹۶۱ منتشر شد و تأثیر بزرگی بر شنوندگان گذاشت.

این آهنگ ملودی مسحور کننده و متنی صادقانه دارن و درباره ی احساساتی است که بدون انقضا و همگانی هستند.

۱۵- آهنگ: I Will Always Love You – خواننده: Whitney Houston

85

آهنگ «تا ابد دوستت خواهم داشت» ویتنی هیوستون قلب مردم سرتاسر دنیا را لمس کرده است. متن این آهنگ و آوازخوانی هیوستون، از آن اثری ویژه ساخته است.

این آهنگ که در فیلم «بادیگارد» (Bodyguard) منتشر شد، نسخه ی هیوستون از همان آهنگ «تا ابد دوستت خواهم داشت» دالی پارتون است.

این آهنگ پیام زیبایی درباره ی عشق ماندگار دارد. گستره ی آوازخوانی هیوستون و احساسش در این آهنگ، او را به یکی از بهترین خوانندگان تاکنون تبدیل کرده است.

منبع: روزیاتو

۲
نظرات بینندگان
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فرادید هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
    سایر رسانه ها
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فرادید هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
    تازه‌‌ترین عناوین
    پربازدید