(تصاویر) کشف بیش از ۱۶۰ نقش عظیم باستانی در صحرای پرو

(تصاویر) کشف بیش از ۱۶۰ نقش عظیم باستانی در صحرای پرو

گروهی از باستان‌شناسان موفق شدند مجموعه جدیدی از نقش‌های تاریخی مشهور به «خطوط نازکا» ‌ را در صحرایی واقع در کشور پرو کشف کنند.

کد خبر : ۱۳۴۷۴۲
بازدید : ۲۷۰

گروهی از باستان‌شناسان ژاپنی دانشگاه «یاماگاتا» موفق شدند ۱۶۸ نقش معروف به «خطوط نازکا» ‌ را در صحرای نازکا واقع در جنوب «پرو» ‌ کشف کنند.

تاکنون صدها نقش مرموز در ابعاد عظیم در این صحرای پرو کشف شده است که بیشتر آن‌ها فقط از نمای هوایی قابل مشاهده‌اند. نقش‌هایی که اخیرا در «صحرای نازکا» کشف شده‌اند، ‌ شتر، ‌ انسان، ‌ پرنده، ‌ نهنگ، گربه و مار را به تصویر می‌کشند و گمان می‌رود که قدمت آن‌ها به فاصله ۱۰۰ پیش از میلاد تا ۳۰۰ میلادی برسد.

62460611

ابعاد برخی از این نقش‌ها سه تا شش متر است و احتمالا به همین دلیل دیرتر از سایر نقش‌های مشابه کشف شده‌اند. طول بزرگ‌ترین نقش در بین «خطوط نازکا» ‌ به ۳۶۵ متر می‌رسد.

این گروه تحقیقاتی به سرپرستی استاد رشته مردم‌شناسی و باستان‌شناسی دانشگاه «یاماگاتا» ‌ و با همکاری یک باستان‌شناس اهل پرو، این نقش‌های باستانی را کشف کردند. کاوشگران برای کشف این نقش‌ها تصاویر هوایی که با وضوح زیاد از این صحرا به ثبت رسیده است را مورد بررسی قرار دادند.

62460610

وزارت فرهنگ پرو در سال ۲۰۱۷ یک پارک باستان‌شناسی برای حفاظت از این نقش‌های عظیم‌الجثه ایجاد کرد. ۳۶ مورد از نقش‌هایی که اخیرا کشف شده‌اند در محدوده این پارک باستان‌شناسی قرار دارند و به این ترتیب شمار نقش‌های این پارک اکنون به ۷۷ مورد رسیده است.

62460608

محققان دانشگاه «یاماگاتا» ‌ تاکنون ۳۵۸ نقش نازکا را در پرو کشف کرده‌اند. آن‌ها برای کشف علت خلق آن‌ها، به تحقیقات خود ادامه خواهند داد.

منبع: ایسنا

۲
نظرات بینندگان
تازه‌‌ترین عناوین
پربازدید