(تصاویر) سفر به عصر قاجار؛ دلّاک دندان‌کش و دراویش وافور‌کش!

(تصاویر) سفر به عصر قاجار؛ دلّاک دندان‌کش و دراویش وافور‌کش!

دختران ارمنی در حال آسیا کردن گندم، دراویش پای منقل و استاد دلاک مشغول کشیدن دندان؛ با این عکس‌ها شما را به تماشای صحنه‌هایی از زندگی مردم ایران در دوران قاجار می‌بریم.

کد خبر : ۱۸۰۴۸۶
بازدید : ۸۳۱۱

فرادید| این عکس‌ها را می‌توان بارها و بارها تماشا کرد و هر بار چیزهای تازه‌ای در آن‌ها دید؛ از جزییات لباس‌ها و چهره‌ها گرفته تا شکل و شمایل خانه‌ها و خیابان‌ها و هر چیز دیگری که با گذشت بیش از یک قرن دچار تغییرات فراوان شده است.

به گزارش فرادید؛ عکس‌های امروز از یک آلبوم مربوط به دوران قاجار انتخاب شده‌اند که علاوه بر داشتن عکس‌های ناب و تماشایی (که توسط آنتوان سوروگین گرفته شده‌اند)، توضیحات مختصر و نابی هم به خط خوش در پایین هر کدام از عکس‌های آن نوشته شده است. گردآورندۀ خوش‌ذوق این آلبوم گاهی مایه‌ای از طنز را نیز در عبارات مختصر خود گنجانده است.

عکس نخست شاید قدیمی‌ترین عکس از یک صحنۀ کشیدن دندان باشد که در ایران ثبت شده است؛ دلاک‌ها ظاهرا در آن زمان وظایفی بسیار فراتر از مشت و مال دادن مراجعان حمام داشتند!

2

عکس دوم دو دختر ارمنی را در روستایی (احتمالا در نزدیکی اصفهان) نشان می‌دهد.

4

عکس سوم نیز همانطور که در توضیح مربوطه نوشته شده، «حضرات درویش‌های وافور و چرس‌کش» را به تصویر کشیده است!

3

۲۴
نظرات بینندگان
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فرادید هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
    تازه‌‌ترین عناوین
    پربازدید