(تصاویر) سفر به ایران قدیم؛ از حادثه دلخراش سال ۸۱ تا عکس سیاسی تیم‌ملی ۹۸

(تصاویر) سفر به ایران قدیم؛ از حادثه دلخراش سال ۸۱ تا عکس سیاسی تیم‌ملی ۹۸

با قاب تاریخ به ایران قدیم سفر‌ و یادی ‌‌از ‌گذشته می کنیم. در تهیه این مجموعه، از تصاویر کمتر دیده ‌شده‌ای استفاده شده که تماشای آنها خالی از لطف نیست.

کد خبر : ۱۸۸۹۱۸
بازدید : ۵۲

اردیبهشت سال ۸۱ در تقویم دل مردم تهران به یکی از تلخ‌ترین روز‌ها تبدیل شد. در این روز ۵۷ دانش‌آموز مدرسه دخترانه طه ۲ در شهرک کاروان تهران برای اردو و بازدید از موزه پست به پارک شهر تهران رفتند. بعد از بازدید از موزه پست تعدادی از دانش‌آموزان به محوطه پارک شهر رفتند تا در دریاچه مصنوعی آنجا قایق‌سواری کنند.

تصاویر کمتر دیده‌شده از حادثه دریاچه پارک شهر تهران - سال ۸۱

۱۴ دانش‌آموز سوار بر‌قایق به وسط دریاچه رفتند که باواژگون شدن قایق ۶ نفر از آنها به نام‌های زینب کمره‌ای، بهاره رضایی، نسرین امینی، زهره رحیمی، مریم سروندی و آرزو جوادی همراه با مرد قایقران به زیر آب رفتند و جان باختند. چند نفر از دانش‌آموزان هم در بیمارستان سینا بستری شدند.

با فراخوان روزنامه ایران در آن زمان، مردم تهران برای یادبود این دانش‌آموزان با شاخه‌های گل کنار دریاچه پارک شهر رفتند و گل‌ها را به یاد و احترام دخترانی که دراین دریاچه غرق شدند به آب انداختند. نام «نیلوفران آبی» به یاد دانش‌آموزان دختر مدرسه طه تهران برای همیشه در پارک شهر تهران حک شد.

تصاویر کمتر دیده شده این حادثه توسط عکاسان روزنامه ایران در آن سال به ثبت رسیده است.

 

قاب تاریخ  دانش اموزان غرق شده در دریاچه پارک شهر

 

قاب تاریخ تصاویر جست و جو برای دانش آموزان غرق شده در دریاچه پارک شهر

تیم ملی فوتبال در کنار رقیب خاتمی

 

پس از پیروزی تیم ملی ایران در بازی با آمریکا در جام‌جهانی فوتبال 1998 اعضای تیم ملی با علی‌اکبر ناطق نوری رئیس مجلس پنجم و چند تن از اعضای تربیت بدنی دیدار کردند.

1661154_630

در تصویر نیما نکیسا، جلال طالبی، مهدی پاشازاده، نعیم سعداوی، رضا شاهرودی، افشین پیروانی، مهدی مهدوی‌کیا، حمید استیلی، سیروس دین‌محمدی و... دیده می‌شوند. (انتخاب)

روشن ‌کردن رادیو در تاکسی ممنوع شد! ‌

روزنامه اطلاعات از بی‌رادیو شدن تاکسی‌های تهران در ۶۰ سال پیش گزارش داد‌ ‌. ‌ در سال ۱۳۴۱ پلیس راهور تهران استفاده از رادیو را در تاکسی‌های تهران ممنوع کرد. افزایش تصادفات در تاکسی‌هایی که با رادیوی روشن مسافران را جابه‌جا می‌کردند، علت اصلی این ممنوعیت اعلام شده بود. روزنامه اطلاعات اول اردیبهشت ۱۳۴۳ از نتیجه اجرای قانون ممنوعیت رادیو در تاکسی‌ها تهران گزارشی ‌‌منتشر کرد. ‌

عکس یادگاری خانوادگی با تاکسی در همان سال‌ها را تماشا کنید.

قاب تاریخ ممنوعیت استفاده از رادیو در تاکسی

تلاش‭ ‬محمود‭ ‬احمدی‌نژاد‭ ‬برای‭ ‬نشاندن‭ ‬چهارزانوی‭ ‬هوگو‭ ‬چاوز‭ ‬برسر‭ ‬سفره‭ ‬زرشک‭ ‬پلو

‬۱۵‭ ‬شهریور‭ ‬۱۳۸۸‭ ‬هوگو‭ ‬چاوز‭ ‬به‭ ‬ایران‭ ‬آمد‭ ‬که‭ ‬عکسی‭ ‬از‭ ‬این‭ ‬دیدار‭ ‬به‭ ‬تازگی‭ ‬منتشر‭ ‬شده‭ ‬است‭. ‬‌‭/‬چندثانیه

احمدی نژاد چاوز

منبع: هفت صبح 

۰
نظرات بینندگان
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
    تازه‌‌ترین عناوین
    پربازدید