(تصاویر) سفر به ایران قدیم؛ ملاقات خصوصی شاه با غلامرضا تختی و محمد علی فردین

(تصاویر) سفر به ایران قدیم؛ ملاقات خصوصی شاه با غلامرضا تختی و محمد علی فردین

تیم ملی کشتی آزاد ایران در سال ۱۳۳۳ چند روزی مهمان محمدرضا پهلوی در رامسر بودند.

کد خبر : ۱۹۰۵۳۹
بازدید : ۳۲۶

تیم ملی کشتی آزاد ایران برای شرکت در مسابقات جهانی ۱۹۵۴ توکیو روز ۲۲ اردیبهشت ماه ۱۳۳۳ راهی آن کشور شد. محمود ملاقاسمی، محمدمهدی یعقوبی، ناصر گیوه‌چی، توفیق جهانبخت، محمدعلی فردین، عباس زندی، غلامرضا تختی و احمد وفادار اعضای تیم ایران بودند. کیومرث ابوالملوکی و مهدی نیکخو بعنوان مربی و داور، تیم را همراهی می‌کردند.

معروفخانی سرپرستی گروه اعزامی را بعهده داشت. کاروان ورزشی ایران پس از توقف اجباری در تایلند در روز ۲۶ اردیبهشت ماه پس از چهار روز وارد توکیو شد. مسابقات از روز اول خرداد ماه با شرکت ۸۰ کشتی‌گیر از ۱۵ کشور جهان آغاز شد. توفیق جهانبخت به مقام قهرمانی جهان دست یافت. محمدعلی فردین صاحب گردن آویز نقره شد.

عباس زندی با پیروزی مقابل حریف ترکیه صاحب گردن آویز طلا شد؛ و در مجموع در این رقابت‌ها ترکیه با ۳۶ امتیاز قهرمان شد و تیم ایران با ۲۲ امتیاز سوم شد. سایت فدراسیون کشتی ایران در گزارشی از این مسابقات آورده که غلامرضا تختی در پایان این رقابت‌ها و قبل از سفر به تهران عازم عتبات عالیات شده بود. بعد از بازگشت تیم به ایران و استقبال مردمی در فرودگاه به دعوت دربار تیم ملی ایران عازم رامسر شد. ۲۸ خرداد تیم کشتی با شاه دیدار کردند. گزارش این دیدار را بخوانید و عکس‌هایی از ملاقات کشتی گیران و دیدار‌های خصوصی شاه با غلامرضا تختی و محمد علی فردین را تماشا کنید.

227

228

229

230

231

منبع: اطلاعات آنلاین

۰
نظرات بینندگان
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
    سایر رسانه ها
    تازه‌‌ترین عناوین
    پربازدید