(تصاویر) سفر به ایران قدیم؛ قاب‌هایی از محمدرضا، بنی‌صدر، جنگ و موشک‌باران

(تصاویر) سفر به ایران قدیم؛ قاب‌هایی از محمدرضا، بنی‌صدر، جنگ و موشک‌باران

عکس‌هایی از مشاهیر تاریخ معاصر ایران، شهرهای ایران، خودروهای نوستالژیک، عکس‌های فوتبالی و...​

کد خبر : ۱۹۱۲۸۵
بازدید : ۶۱

با قاب تاریخ به ایران قدیم سفر‌ و یادی ‌‌از ‌گذشته می کنیم. در تهیه این مجموعه، از تصاویر کمتر دیده ‌شده‌ای استفاده شده که تماشای آنها خالی از لطف نیست. 

عکسی از سیداحمد خمینی در کنار فروهر و بنی‌صدر. این تصویر در 26 دی 1357 در نوفل‌لوشاتو ثبت شده است / انتخاب

201

میدان مرکزی همدان - 73 سال پیش

202

نگاه عجیب محمدرضا پهلوی و پزشک مخصوص به ثریا در اسپانیا؛ تصویر مربوط به محمدرضا پهلوی و ‎ثریا اسفندیاری در سفر به اسپانیا در سال ۱۳۳۶ است که ‎عبدالکریم ایادی پزشک مخصوص و بهایی شاه نیز در آن دیده می‌شود. عکاس: ‌ Philippe Le Tellier (اطلاعات آنلاین)

203

از راست (ناشناخته)، عبدالحسین تیمورتاش، (ناشناخته)‌ و سر جان کدمن (رئیس شرکت نفت انگلیس و ایران)

204

بازگشت نخستین گروه اسرا

پس از گذشت دو سال از پایان جنگ، اولین گروه ۱۰۰۰ نفره اسرای ایرانی در تاریخ 26/05/1369 از مرز خسروی وارد خاک ایران شدند و روز بعد به همین تعداد از اسرای عراقی به کشورشان بازگشتند. در نهایت ۵۵ هزار و ۴۳۸  نفر از اسرای عراقی در ۱۰۳ مرحله و ۳۹ هزار و ۴۱۷نفر از اسرای ایرانی در ۷۰ مرحله مبادله شدند. تعداد ۵۷۴ نفر از اسرای ایرانی در دوره اسارت به شهادت رسیدند.

205

   سیلی به وسعت موشک باران در تهران - ۱۳۶۶؛

سیل تجریش، سیلی بود که در روز یکشنبه ۴ مرداد ۱۳۶۶ ساعت یک بعدازظهر، بر اثر بارش شدید باران و جاری شدن سیلاب در دره‌های دربند و گلاب‌دره، در شمال تهران رخ داد. بر اثر این سیل، حدود ۳۰۰ نفر کشته شدند و ۷۵ میلیارد تومان خسارت مالی وارد شد. در زمان سیل برای اطلاع افراد از خطر سیل از آژیر قرمز استفاده شد. برخی از مردم به تصور ‌ بمباران هوایی داخل زیرگذر احداث شده به منظور پناهگاه و بازار رفته و پناه گرفتند که باعث شد ‌ هنگام رسیدن سیل بر شمار کشته شدگان افزوده شود. (انتخاب)

206

تصویری که مشاهده می‌کنید یک دستگاه اپل جی‌تی ۱۹۶۸ ‌‌متعلق به ‌بهروز وثوقی است که توسط فرد در تصویر در سال‌ ۵۸ خریداری شد.‌(کلاسیک‌کار)

207

منبع: هفت صبح

۱
نظرات بینندگان
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
    سایر رسانه ها
    تازه‌‌ترین عناوین
    پربازدید