وسایل روزمره‌ای که طرز استفاده صحیح از آن‌ها را نمی‌دانیم

وسایل روزمره‌ای که طرز استفاده صحیح از آن‌ها را نمی‌دانیم

در ادامه از وسایلی خواهیم گفت که طرز استفاده ی صحیح از آن ها را بلد نیستیم.

کد خبر : ۱۸۳۰۸۵
بازدید : ۷۸

ما معمولاً به وسایلی که هر روز با آن ها سر و کار داریم بی توجه هستیم و چندان در آن ها دقیق نمی شویم، چون ساده و آشنا به نظر می رسند و به ذهن مان خطور هم نمی کند که ممکن است روش های دیگری هم برای استفاده از آن ها وجود داشته باشد.

در ادامه از وسایلی خواهیم گفت که طرز استفاده ی صحیح از آن ها را بلد نیستیم.

۱- درپوش بطری روغن

1-1e7eae5dc0b8a9b377481767af

در زیر در ِ اصلی بعضی بطری های روغن یک درپوش محافظ به همراه یک حلقه وجود دارد که می تواند واقعاً مفید باشد. اگر این درپوش را برعکس روی دهانه ی بطری قرار دهید، مانند یک شیر عمل می کند. می توانید از آن برای کنترل مقدار روغنی که از بطری می ریزید استفاده کنید.

۲- مایکروفر

2-d517595ffebd7b82dad8bb1887

اگر متوجه شده اید وقتی غذایی را درون مایکروفر گرم می کنید، همه ی نقاط آن به طور مساوی گرم نمی شود (لبه ها داغ می شود و وسط سرد می ماند)، ظرف غذا را به جای آنکه در وسط سینی شیشه ای میاکروفر قرار دهید، در نزدیکی لبه ی سینی بگذارید. با این کار غذا به شکل یکنواخت تری گرم می شود.

۳- ماشین ظرفشویی

3-355b1b59399f4fe2dec3694722

برای آنکه مطمئن شوید ماشین ظرفشویی تان نهایت کارآمدی را خواهد داشت، از پُر کردن بیش از اندازه ی آن و قرار دادن ظروف بر روی یکدیگر خودداری کنید. به علاوه، کارشناسان توصیه می کنند ظروفی که حاوی غذاهای کربوهیدرات دار بوده اند (مانند سی زمینی یا گوجه فرنگی) را در وسط ماشین ظرفشویی قرار دهید و ظروف حاوی غذاهای پروتئینی (مانند تخم مرغ) را در لبه های ماشین.

با این کار کربوهیدرات باقیمانده روی ظرف در زیر قوی ترین جریان های آب ماشین ظرفشویی قرار می گیرند. لبه های ماشین هم مدت زمان بیشتری خیس می خورند که برای پاک شدن پروتئین باقیمانده روی ظرف عالی است.

۴- ژل ماشین لباسشویی

4-b22fef51c6aea5cdeaa8ce6475

ژل ماشین لباسشویی را اگر روی لباس ها قرار دهید تقریباً به طور کامل بی فایده خواهد بود. نحوه ی صحیح استفاده از ژل ماشین لباسشویی این است که اول آن را در ماشین لباسشویی بگذارید و سپس لباس ها را روی آن اضافه کنید. از سویی دیگر، اگر لباس ها را با دمای پایین بشویید، پوسته ی ژل به طور کامل درون آب حل نمی شود و لباس ها را لکه دار می کند.

۵- مام

5-d5f72a594e94f26676b4d6440e

برای به حداکثر رساندن کارآمدی مام خود می توانید آن را به پاها، داخل ران ها و هر جای دیگری از بدن که عرق زیادی تولید می کند هم بزنید. مام تنها برای زیربغل نیست.

۶- مخلوط کن

7-6dd65d52e788faa4997080a9e0

برای بهتر کار کردن مخلوط کن، باید مواد غذایی را به ترتیب صحیح درون آن بریزید. ما معمولاً اول مواد غذایی جامد را داخل مخلوط کن می ریزیم و سپس مواد مایع را به آن ها اضافه می کنیم. اما در حقیقت باید این کار را برعکس انجام دهیم.

۷- دستمال توالت

8-0b1e7e5ef7b0bfd43e24f9c125

بحث ها درباره ی اینکه دستمال توالت از کدام سمت باید آویزان شود، تمامی ندارد؛ اینکه سر آزاد دستمال توالت باید در جلو قرار بگیرد یا در پشت. اما شاید پاسخ این سؤال پیش مخترغ دستمال توالت باشد.

اولین شخصی که اختراع دستمال توالت به نام او ثبت شد، تاجری نیویورکی به نام ست ویلر بود که در سال ۱۸۹۱ این اختراع را به نام خود ثبت کرد. او معتقد بود که سر آزاد دستمال توالت باید در جلو قرار بگیرد

منبع: روزیاتو

۰
نظرات بینندگان
تازه‌‌ترین عناوین
پربازدید