(عکس) ۷ ترکیب رنگ شیک و جذاب در دکوراسیون داخلی

(عکس) ۷ ترکیب رنگ شیک و جذاب در دکوراسیون داخلی

رنگ ها تاثیر عمیقی بر فضا، حس و حال و رفتار افراد دارند و می توان از آنها برای ایجاد جو مطلوب در یک محیط استفاده کرد.

کد خبر : ۱۸۵۷۲۷
بازدید : ۴۰

رنگ ها تاثیر عمیقی بر فضا، حس و حال و رفتار افراد دارند و می توان از آنها برای ایجاد جو مطلوب در یک محیط استفاده کرد.

رنگ اتاق می تواند احساسات و حالات ذهنی شما را تغییر دهد و تاثیر قابل توجهی بر روحیه داشته باشد. یک ترکیب رنگ مناسب در فضا حس و حال شادی و سرزندگی را برای افراد حاضر در آن مکان به ارمغان می آورد و دلمردگی و غم را از آنها دور می کند. امروز قصد داریم به معرفی هفت ترکیب رنگ لوکس در دکوراسیون داخلی بپردازیم. با ما همراه باشید.

۱- طلایی و سبز

در سال‌های اخیر سایه های سبز در طراحی داخلی بسیار محبوب شده اند. این رنگ همه‌کاره زمانی که در کنار یک رنگ مناسب مانند طلایی یا خردلی قرار بگیرد، می تواند بسیار مجلل جلوه کند.

ترکیب رنگ سبز در کنار لهجه های تزئینی متالیک طلایی و خردلی فضایی هماهنگ و مجلل خلق کرده و حس و حال عظمت و ظرافت را تداعی می کند. این ترکیب رنگ برای استفاده در اتاق خواب عالی است و در آن سایه‌های سبز پایه اصلی را تشکیل می دهد. می توان با استفاده از یک آینه طلایی پرآذین و ملحفه‌های خردلی حس و حال تجمل به فضا افزود.

40

۲- سایه های مختلف از یک طرح تک رنگ

تزئین اتاق با استفاده از یک رنگ دراماتیک عناصری از کنتراست را به فضا می افزاید و اگر به درستی انتخاب شود، یک جذابیت بصری باورنکردنی ایجاد می کند. یک رنگ خنثی انتخاب کرده و به سمت سایه های تیره‌تر و عمیق‌تر آن پیش بروید تا یک اثر جادویی در فضای اتاق خود خلق کنید.

41

۳- رنگ های جواهرات

هیچ چیز مانند رنگ های جواهرات تجمل را نشان نمی دهند. با استفاده از دو یا چند رنگ جواهری مانند زمردی، آمیتیست، شرابی و یاقوت کبود می توانید فضای اتاق خود را مجلل جلوه دهید. به منظور ایجاد کنتراست بیشتر توصیه می کنیم یک رنگ خنثی و گرم را در کنار رنگ های جواهراتی به کار ببرید.

در این تصویر از سایه های مختلف بنفش استفاده شده است. رنگ آمیزی سقف با سایه های روشن تر بنفش فضا را روشن تر و بزرگتر جلوه می دهد و استفاده از تزئینات لوکسی مانند مخمل، ترمه و چرم به زیباتر شدن فضا کمک می کند.

42

۴- شکلاتی

بیشتر افراد عادت دارند برای رنگ آمیزی و تزئین حمام از رنگ های سفید، آبی و سبز استفاده کنند. در حالی که با استفاده از رنگ های گرم مانند شکلاتی می توان یک پناهگاه آرامش بخش و دنج ایجاد کرد. از ترکیب کردن این رنگ با رنگ های روشن مانند سفید خودداری کنید و در عوض آن را در کنار رنگ های رنگ های طبیعی تر مانند رنگ های سنگی و خاکستری به کار ببرید.

43

۵- سرمه ای و برنجی

حس لوکس بودن آشپزخانه می تواند از ترکیب رنگ و سخت افزار مناسب ناشی شود. یک طرح رنگی مجلل اغلب ترکیبی از رنگ های غنی و لهجه های فلزی مانند سرمه ای و برنجی است. در این تصویر از رنگ سرمه ای به عنوان سایه غالب در کنار لوازم تزئینی برنجی استفاده شده است.

44

۶- ترکیب چند رنگ خنثی

اگرچه فضاها مجلل اغلب با رنگ های اشباع شده همراه هستند، اما استفاده از تزئینات خنثی نیز می تواند به همان اندازه موثر باشد. این نوع رنگ آمیزی به جای ایجاد یک فضای دراماتیک و مجلل به ایجاد احساس تجمل آرامش بخش کمک می کند. رنگ‌های بژ، خاکستری و سایر سایه های کم رنگ همچون رنگ های بژ شنی، نقره ای و کهربایی آرامش و پیچیدگی را به فضا القا می کند. تزئیناتی همچون گیاهان کوچک، سفال و سبدهای بافتی نیر لایه هایی از عمق و جذابیت را به طرح کلی فضا می افزاید.

45

۷- مشکی و قهوه ای

دو رنگ مشکی و قهوه ای در کنار هم می تواند فضا را مجلل جلوه دهد. سایه های قهوه ای مانند عسلی، کاراملی و شکلاتی گرما و آرامش را به فضا می افزایند و به عنوان یک جایگزین مناسب برای رنگ های سفید، خاکستری و سنگی عمل می کنند.

می توانید این رنگ ها را در کنار سایه های مختلف قهوه ای به کار برده و یک فضای داخلی دنج و جذاب خلق کنید. در این تصویر از رنگ قهوه ای برای رنگ آمیزی دیوارها استفاده شده است. در حالی که شومینه مشکی رنگ تضاد چشمگیری در فضا ایجاد کرده است.

46

منبع: راهنماتو

۰
نظرات بینندگان
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
    سایر رسانه ها
    تازه‌‌ترین عناوین
    پربازدید