(تصاویر) اینجا «چشمۀ خونین جهنم» است؛ ترسناک‌ترین استخر آب گرم جهان!

(تصاویر) اینجا «چشمۀ خونین جهنم» است؛ ترسناک‌ترین استخر آب گرم جهان!

از 1300 سال قبل، در برخی منابع مکتوب ژاپنی به این چشمه به عنوان جایی شبیه به دنیای ترسناک زیر زمین اشاره شده است؛ به علاوه گفته می‌شود که آنجا شکنجه‌گاهی برای جوشاندن مردم تا سرحد مرگ بوده است.

کد خبر : ۱۶۱۷۱۷
بازدید : ۱۹۷۶

فرادید| در شهر بپو (Beppu) در کشور ژاپن، 9 چشمه آب گرم وجود دارد که هر کدام از نظر رنگ و ترکیب منحصر به فرد هستند و به طور قابل توجهی متفاوت از چشمه‌های آبگرم معمولی به نظر می‌رسند. در بین این 9 چشمه، چشمۀ موسوم به چوینویکه جیگوکو (Chinoike Jigoku) از همه عجیب‌تر است.

به گزارش فرادید؛ چشمۀ چوینویکه هم به لحاظ ترکیب، هم از حیث ظاهر و هم از جهت تاریخچه‌اش کاملا منحصر به فرد و استثنایی است. ترجمۀ نام این آبگیر کوچک «برکۀ خونین جهنمی» است و وقتی ظاهر آن را ببینید و ویژگی‌هایش را بشناسید، بلافاصله تایید می‌کنید که نام درستی برایش در نظر گرفته شده است.

bc7529e7-da94-46ee-9501-29fc0dfc8b6411e048d9031aba9422_41205667800_7197d64f39_k

دمای آب این چشمه 78 درجه سانتیگراد است؛ دمایی که باعث می‌شود برکه خونین جهنمی بیشتر از اینکه شبیه یک استخر آب گرم باشد، به یک دیگ بزرگ پخت و پز شباهت داشته باشد! آب جوشان این چشمه دائما حباب می‌زند و بخار را به هوا می فرستد. نکتۀ دیگری که چشمۀ خونین را واقعا خونین جلوه می‌دهد این است که علاوه بر دمای غیرقابل تحملش، سرشار از اکسید آهن است که باعث می‌شود رنگ مایل به قرمز تندی داشته باشد.

از سال 700 میلادی، برخی منابع مکتوب دربارۀ این حوضچه و ظاهر آن مطالبی را ذکر کرده‌اند؛ از جمله اینکه بر اساس باورهای بودایی، این چشمه شبیه دنیای کابوس‌وار زیرین بوده است.

1

اما آنچه که واقعا بر حال و هوای ترسناک این چشمه می‌افزاید این واقعیت است که استفاده‌های اولیه از آن، درست به اندازۀ رنگ تیره و دمای سوزانش جهنمی بوده است. چوینویکه جیگوکو یا چشمۀ خونین جهنمی در گذشتۀ دور برای شکنجۀ مردم و جوشاندن آنها تا سرحد مرگ استفاده می‌شد.

البته در منابع تاریخی از خاصیت درمانی و معجزه‌آسای آن نیز حکایاتی نقل شده است. امروزه این چشمه یکی از جاذبه‌های توریستی بزرگ در این منطقه است و مردم می‌توانند محصولات پوستی و پمادهای ساخته شده با گِل چشمه را خریداری کنند؛ کرم تسکین‌دهنده‌ای که از گِلِ جهنم درست شده است!

۶
نظرات بینندگان
تازه‌‌ترین عناوین
پربازدید