(تصاویر) تبدیل «خوکدانی» به خانه‌ای با منظرۀ شگفت‌انگیز

(تصاویر) تبدیل «خوکدانی» به خانه‌ای با منظرۀ شگفت‌انگیز

استودیوی معماری هاچ دیزاین، ساخت خانه‌ای برای تعطیلات در حومه لندن را با پالتی از مصالح طبیعی و ساده به پایان رسانده است. این ساختمان در اصل یک خوکدانی بوده که به طرز دلپذیر و شگفت‌انگیزی بازسازی شده است.

کد خبر : ۱۷۹۵۴۵
بازدید : ۶۸۵

فرادید| این خانه که میان علفزارهای وحشی کنار جنگل قرار دارد و مساحت آن ۶۵ متر مربع است، در اصل یک آلونک بتنی برای نگه‌داری خوک‌ها بوده است. این ساختمان حالا با مصالحی تغییر شکل داده که با گذشت زمان بیشتر و بیشتر با مناظر اطراف سازگار می‌شوند. 

به گزارش فرادید، این مصالح شامل دیوارهای ضخیم گچی، ستون‌های چوبی و سقفی از چوب کاج اروپایی می‌شود که استودیوی معماری هاچ دیزاین، مدل آن را از معماری محلی منطقه الگوبرداری کرده است. 

3

در این پروژه استفاده از مصالح ساده و طبیعی و همچنین وسایل سفارشی داخل، از جمله مبلمان دست‌ساز، سرامیک، ظروف آشپزخانه و حباب‌های چراغ در اولویت قرار گرفته است. 

کرگ هاچینسون، بنیانگذار استودیوی هاچ دیزاین گفته است: «به‌جای تکرار ساختمان‌های اطراف، ما این خانه را به شکل تفسیری معاصر از زبان محلی طراحی کردیم. این طراحی به سبک معماری محلی ادای احترام می‌کند و از کلبه‌های روستایی در نواحی اطراف الهام گرفته که سقف‌های سنگین، دودکش‌های برجسته و دیواره‌های کاه‌گلی بین ساختارهای چوبی متمایز دارند.» 

33

این خانه که در یک طبقه سازماندهی شده، یک فضای باز واحد است با یک اتاق خواب و اتاق کار در جنوب شرقی که با یک شومینه بتنی مرکزی و دودکش از فضای نشیمن، غذاخوری و آشپزخانه در شمال غربی جدا شده است. 

امتداد لبه جنوبی خانه با دیوارهای گچی محصور شده است، در حالی که ضلع شمالی با درهای کشویی و لعاب‌دار تمام قد پوشیده شده است. این درها که با دیرک‌های چوبی ضخیم قاب شده‌اند، خانه را رو به یک چشم‌انداز باز و بسیار زیبا می‌گشایند. 

6

«ما یک فضای بهم پیوسته واحد طراحی کردیم تا از هر موقعیت و نقطه‌ای در ساختمان که باشیم، یک نمای قاب‌شده از تپه‌ها و مناظر خیره‌کننده اطراف را ببینیم.» 

در اتاق خواب، یک حمام با نورگیر سقفی و یک وان فرورفته در زمین رو به چشم‌انداز وجود دارد. موقعیت این اتاق، پشت اتاق نشیمن است و بین این دو فضا، شکافی از زیر قفسه کتاب وجود دارد. 

2

«قاب‌های دودکش زاویه‌دار بتنی با دهانه‌هایی در دو طرف و در سطوح پایین و بالا، بین قسمت‌های نشیمن و اتاق خواب به چشم می‌خورد.» 

«ما هر فضای ممکن را به حداکثر رساندیم، حتی پنجره‌ها و درها را روی لبه بیرونی دیوارها قرار دادیم، دیوارهای داخلی را بزرگ‌تر و محیط‌ها را تاقچه‌دار کردیم.» 

1

برای آشپزخانه، بر خلاف کف چوبی فضای نشیمن، به‌طور یکپارچه از کاشی استفاده شد. فضای آشپزخانه نیز با یک نورگیر بزرگ سقفی روشن می‌شود.

4

5

مترجم: زهرا ذوالقدر

۳
نظرات بینندگان
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فرادید هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
    سایر رسانه ها
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فرادید هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
    تازه‌‌ترین عناوین
    پربازدید