کریستیانو رونالدو صد و بیست و هشتمین گلش را زد!

کریستیانو رونالدو صد و بیست و هشتمین گلش را زد!

شب نخست از دور نهم مرحله انتخابی جام ملت‌های اروپای ۲۰۲۴ با پیروزی کریستیانو رونالدو و یارانش و اضافه شدن اسلواکی به فهرست تیم‌های صعودکننده به پایان رسید.

کد خبر : ۱۶۱۹۷۸
بازدید : ۱۵

با تبدیل شدن اسلواکی به دهمین تیم صعودکننده به یورو ۲۰۲۴ بازی‌های شب نخست از دور نهم مرحله انتخابی این مسابقات خاتمه یافت.

در این بازی که شب گذشته (پنجشنبه) از گروه J برگزار شد، اسلواکی در خانه به مصاف ایسلند رفت و با کسب پیروزی ۴ بر ۲ جایگاهش را در رده دوم جدول تثبیت کرد تا پس از پرتغال، به‌عنوان دومین تیم از این گروه راهی مرحله نهایی یورو شود. ایسلند در این بازی زودتر به گل رسید و در دقیقه ۱۷ توسط اسکات کارسن دروازه اسلواک‌ها را باز کرد.

میزبان، اما گل خورده را با چهار گل پاسخ که این گل‌ها به ترتیب توسط یورای کوچکا در دقیقه ۳۰، اوندری دودا در دقیقه ۳۶ و هاراسلین دو بار در دقایق ۴۷ و ۵۵ به ثمر رسیدند. در ادامه و در دقیقه ۷۴، گودیانسن دومین گل را برای ایسلندی‌ها زد.

تیم ملی پرتغال در دیگر بازی‌های این گروه با نتیجه ۲ بر صفر برابر لیختن‌اشتاین به برتری رسید که گل نخست این بازی را کریستیانو رونالدو در دقیقه ۴۶ و دومین گل را ژوائو کانسلو در دقیقه ۵۷ به ثمر رساندند.

همچنین بوسنی با نتیجه ۴ بر یک به لوکزامبورگ باخت. گلی که رونالدو به ثمر رساند، هشتصدوشصت‌و‌پنجمین گل دوران بازیگری او در رده ملی و باشگاهی، یکصدوبیست‌وهشتمین گل او در رده ملی و دهمین گل او در مرحله انتخابی یورو ۲۰۲۴ بود که وی را کنار روملو لوکاکو مهاجم تیم ملی بلژیک در صدر جدول برترین گلزنان این رقابت‌ها قرار داد.

در جدول گروه J و در فاصله یک دور مانده به پایان بازی‌های مرحله انتخابی، پرتغال ۲۷ امتیازی صدرنشین است، اسلواکی با ۱۹ امتیاز دوم است، لوکزامبورگ با ۱۴ امتیاز در رده سوم قرار دارد و پس از آن ایسلند با ۱۰، بوسنی با ۹ و لیختن‌اشتاین بدون امتیاز رده‌های چهارم تا ششم را در اختیار دارند.

براساس این گزارش، در دیگر بازی همزمان از گروه G تیم ملی مونته‌نگرو با نتیجه ۲ بر صفر مقابل میهمانش لیتوانی به برتری رسید و با این پیروزی ۱۱ امتیازی شد و ضمن تثبیت جایگاهش در رده سوم، فاصله خود را با صربستان رده دومی به دو امتیاز کاهش داد تا همچنان به صعود امیدوار باشد.

این در حالی است که از این گروه، مجارستان ۱۵ امتیازی صعودش را قطعی کرده. تیم‌های لیتوانی با شش و بلغارستان با سه امتیاز هم در رده‌های چهارم و پنجم قرار دارند.

دیدار‌های دور نهم مرحله انتخابی یورو ۲۰۲۴ امروز پیگیری می‌شود که در مهمترین آن‌ها از ساعت ۲۳:۱۵ از گروه C، ایتالیا میزبان مقدونیه شمالی است و انگلیس از مالت پذیرایی می‌کند.

منبع: فرارو

۰
نظرات بینندگان
تازه‌‌ترین عناوین
پربازدید