فوتبال ایران در مظان اتهام سنگین؛ همه چیز با تمام جزئیات باید شفاف‌سازی شود

فوتبال ایران در مظان اتهام سنگین؛ همه چیز با تمام جزئیات باید شفاف‌سازی شود

دادگستری استان کرمان و نهادهای امنیتی با ورود به مقوله فساد و رشوه در فوتبال ایران، راه را در این زمینه باز کردند و اجازه ندادند همه چیز در تاریکخانه‌ای که از مدت‌ها قبل شائبه‌هایی درباره‌اش وجود داشت خاک بخورد.

کد خبر : ۱۸۹۳۷۲
بازدید : ۱۵

پرونده فساد در فوتبال ایران وارد فاز تازه‌ای شده و امیدواریم به زودی در این رابطه به طور کامل شفاف‌سازی شود.

این مسئله جای تشکر و قدردانی دارد؛ اگرچه باید پیرامون ماجرای فساد در فوتبال نکته‌های تازه‌ای هم مطرح شود. دو مسئول مهم و تعیین‌کننده در کمیته داوران و سازمان لیگ که قلب تپنده فدراسیون محسوب می‌شوند از سمت‌های خود برکنار شده‌اند و به صورت جسته و گریخته، از خبرنگاران خاطی هم در این زمینه نام برده می‌شود.

سوال این است که در پایان این پرونده و پس از قطعی شدن همه این احکام، آیا افکار عمومی نباید از ابعاد مختلف این داستان باخبر شود؟ آیا این حق اهالی فوتبال ایران نیست که بدانند آن‌چه اتفاق افتاده اساسا چه بوده و در کل چه شده که پای عده‌ای از چهره‌های فوتبالی به دادگاه و میز بازجویی باز شده است؟ این بی‌خبری و اعلام اخبار به صورت قطره‌چکانی، مسلما بر تاریکخانه فوتبال نور نمی‌تاباند.

در حال حاضر باتوجه به توضیحات دادگستری کرمان، فقط می‌دانیم اتفاق تلخی در یکی از تیم‌های لیگ برتری رخ داده که در حال بررسی است و سکه‌هایی هم در این میان رد و بدل شده اما افکار عمومی مسلما نمی‌داند اصل داستان چه بوده است! شائبه بزرگی که امروز ایجاد شده، می‌تواند خیلی چیزها را زیر سوال ببرد؛ اما اصل مطلب این است که بسیاری از مسائل از دید مردم پنهان شده و امروز مسئولان مربوطه که وارد این پرونده شده‌اند باید به شهروندان ما اطلاعات دقیق بدهند و فوتبال‌دوستان را بابت آن‌چه اتفاق افتاده آگاه کنند.

امروز در دنیایی زندگی می‌کنیم که جرم سپ بلاتر و میشل پلاتینی به صورت رسمی در فوتبال اعلام می‌شود. به عبارت بهتر، فیفا به عنوان نهاد تصمیم‌ساز در فوتبال جهان هم از چنین اتهاماتی مبرا نیست و این مسئله به صورت رسمی اعلام و چهره‌های مشهور از سمت‌هایشان برکنار می‌شوند؛ حتی در روزی که پلیس از آن‌ها بازجویی می‌کند، همه رسانه‌ها از این اتفاق مطلع می‌شوند.

حالا که مسئولان قوه قضاییه و دست‌اندرکاران نهادهای امنیتی به ماجرای فساد در فوتبال ایران ورود کرده‌اند، چه خوب است که به زودی هر آن‌چه هست و نیست را به افکار عمومی اعلام کنند.

مردم دوست دارند بدانند در این مدت چه شده و چه اتفاقی افتاده که عده‌ای دست به دست هم دادند تا یک باشگاه لیگ برتری، این گونه در مظان اتهام قرار بگیرد. آن مدیرانی که در فدراسیون فوتبال مرتکب تخلف شده‌اند یا خبرنگارانی که دستشان به رشوه‌گیری آلوده شده، دقیقا چه جرمی را مرتکب شده‌اند؟

امیدواریم روزی با اسم و مشخصات کامل، همه این تخلفات برای افکار عمومی که عاشقانه فوتبال را دوست دارند شفاف‌سازی شود و برخورد با خاطیان هم به نحوی باشد که متخلفان برای هر گونه اقدامی در آینده، دست و پایشان بلرزد.

منبع: خبر ورزشی

۰
نظرات بینندگان
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
    سایر رسانه ها
    تازه‌‌ترین عناوین
    پربازدید