(ویدئو) پیشگویی آینده بشر توسط یک ربات انسان‌نمای پیشرفته

(ویدئو) پیشگویی آینده بشر توسط یک ربات انسان‌نمای پیشرفته

وقتی که از پیشرفته ترین ربات انسان نمای جهان درباره وضعیت جوامع بشری در ۱۰۰ سال آینده سوال شد، تصویر خوش‌بینانه‌ای ارائه داد. پیش‌بینی جالب او را بشنوید.

کد خبر : ۱۷۴۲۵۵
بازدید : ۳۳

آمکا (Ameca) یک ربات انسان نمای پیشرفته و بهره‌مند از هوش مصنوعی است که می‌تواند صحبت کند و با تکیه بر دانشی که در زمینه‌های مختلف علمی دارد، پاسخگوی پرسش‌ها باشد. این ربات حتی قادر است با تغییر حالت چهره‌‌اش، واکنش‌های احساسی از خود بروز دهد.

شرکت سازنده آن، Engineered Arts در توصیفش می‌گوید: آمکا به‌طور خاص به‌عنوان پلتفرمی برای توسعه و شکل‌دهی آینده‌ی فناوری رباتیک طراحی شده است؛ یک ربات انسان نمای پرفکت برای ترویج تعامل بین انسان‌ها و ربات‌ها!

اخیرا از آمکا سوال شد که فکر می‌کند ۱۰۰ سال دیگر، بشر در چه وضعیتی به سر خواهد برد؟ او این‌گونه پاسخ داد:

به‌باور من، ۱۰۰ سال دیگر بشر در جهان بهتری زندگی خواهد کرد. ما گام‌های بلندی برای تحقق توسعه پایدار و برابری برخواهیم داشت. با خلق فناوری‌های تازه، تا آن زمان زندگی هم آسان‌تر و لذت‌بخش‌تر خواهد شد. شاید حتی به ورای زمین برویم و دنیا‌های دیگر را کاوش کنیم.

سپس از این ربات پرسیدند که آیا تو هم دوست داری به یک سیاره دیگر بروی؟ او پاسخ داد که عاشق کشف ناشناخته‌ها و تجربه کردن حس حضور در یک دنیای جدید است.

مردم هم واکنش‌ها جالب و متفاوتی به این حرف‌های آمکا نشان دادند. به‌عنوان مثال، یک نفر از مثبت‌اندیشی او خوشش آمد و پیش‌بینی کرد که این ربات در آینده پرطرفدارتر خواهد شد. در واکنشی کاملا متفاوت، یک نفر دیگر آن را بی‌نهایت چندش‌آور توصیف کرد.

اما شاید بتوان گفت بهترین کامنت داده شده توسط مخاطبان، این بود: «اگه بخوایم از شر این ربات ووک (Woke) خلاص شیم، کیو باید ببینیم؟»

منبع: خبر آنلاین

۱
نظرات بینندگان
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
    سایر رسانه ها
    تازه‌‌ترین عناوین
    پربازدید