(ویدئو) فیلمی از شادی نیروهای روسیه پس از تحمیل شکست به اوکراین

(ویدئو) فیلمی از شادی نیروهای روسیه پس از تحمیل شکست به اوکراین

فیلم هایی از شادی نیروهای روسیه پس از تسخیر شهر آودیوکا منتشر شده است.

کد خبر : ۱۷۷۲۷۱
بازدید : ۵۹

ارتش اوکراین می‌گوید که نیروهای خود را از آودیوکا، یک شهر کوچک اما مهم در شرق کشور که ماه‌ها از چند جهت تحت محاصره نیروهای روسیه بود، خارج کرده است.

اولکساندر سیرسکی، فرمانده نیروهای مسلح اوکراین، گفت که «برای پرهیز از محاصره شدن نیروها و حفظ جان سربازان و سلامت پرسنل نظامی» اقدام کرده است.

او افزود که سربازان به «خطوط مناسب‌تر» منتقل شده‌اند.

معاون سیرسکی هم گفت که روسیه در زمینه آتش توپخانه برتری عظیمی دارد، و «درحال پیشروی از روی اجساد سربازان خودی است.»

آودیوکا، که دروازه ورودی منطقه تحت اشغال دونتسک است، ماه‌ها صحنه نبردهای بسیار شدید بود و تقریبا به طور کامل ویران شده است.

نبردهای سنگین در آودیوکا یکی از خونین‌ترین نبردها بوده و با نبرد بسیار شدید ۹ ماه پیش که به اشغال شهر باخموت از سوی نیروهای روسیه منجر شد مقایسه می‌شود.

رئیس‌جمهور آمریکا می‌گوید دست‌روی‌دست گذاشتن کنگره باعث شد شهر راهبردی «آودیوکا» در شرق اوکراین از کنترل کی‌یف خارج شود. «جو بایدن» روز شنبه و در جریان رایزنی تلفنی با «ولودیمیر زلنسکی» همتای اوکراینی خود، عقب‌نشینی نیروهای این کشور از شهر آودیوکا را به عدم توانایی کنگره در تصویب بسته کمکی برای کی‌یف مرتبط کرد.

در بیانیه کاخ سفید درباره این گفت‌وگو آمده است: «صبح امروز ارتش اوکراین پس از اینکه سربازان آن به دلیل در اختیار نداشتن تجهیزات کافی در نتیجه عدم اقدام کنگره، مجبور به جیره‌بندی مهمات خود شده بودند، مجبور به عقب‌نشینی از آودیوکا شدند و این اولین پیروزی قابل توجه روسیه در چندین ماه است».

کاخ سفید می‌گوید بایدن بر نیاز فوری به تصویب بسته کمکی برای اوکراین در کنگره تاکید کرده است.

سنای آمریکا پیشتر بسته کمکی ۹۵ میلیارد دلاری کمک‌های خارجی که ۶۰ میلیارد آن برای حمایت از اوکراین در نظر گرفته شده را تصویب کرد اما «مایک جانسون» رئیس جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا گفت این مجلس در تعطیلی ۲ هفته‌ای است و قصد ندارد آن را به صحن بیاورد.

شبه سی‌ان‌ان گزارش داده مقام های آمریکایی درباره پیروزی‌های اخیر روسیه در اوکراین هشدار داده‌اند و گفته‌اند این انعکاسی از کم‌شدن سرعت کمک‌ها به کی‌یف است.

«آدرین واتسون» سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا هم می‌گوید سقوط آودیوکا «نتیجه مستقیم» معطل‌ماندن تصویب بسته کمکی برای اوکراین در کنگره است.

با این حال، بایدن به زلنسکی درباره ازسرگیری کمک‌های نظامی آمریکا به اوکراین اطمینان خاطر داده است.

«کامالا هریس» معاون رئیس‌جمهور آمریکا هم روز شنبه و در کنفرانس خبری مشترک با زلنسکی، گفت با وجود موانعی که در کنگره برای حمایت از اوکراین وجود دارد، «تعهد دولت آمریکا نسبت به اوکراین تزلزل‌ناپذیر است».

در همین حال ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین از متحدانش خواست تا کمبود تسلیحات را که او آن را «غیرواقعی» خواند و موقعیت نیروهای روسیه در میدان جنگ را تقویت کرده، برطرف کنند.

زلنسکی در سخنرانی خود در کنفرانس امنیتی مونیخ ضمن قدردانی از حمایت کشورهای غربی خواستار کمک‌های بیشتر شد

منبع: خبر آنلاین

۰
نظرات بینندگان
تازه‌‌ترین عناوین
پربازدید