(ویدئو) درون اتاق هدایت پهپاد آمریکا؛ از لحظه شناسایی تا شلیک

(ویدئو) درون اتاق هدایت پهپاد آمریکا؛ از لحظه شناسایی تا شلیک

جنرال اتمیکس ام‌کیو-۹ ریپر | General Atomics MQ-۹ Reaper یکی از مهم‌ترین پهپاد‌های آمریکایی‌هاست و اولین پهپاد ضربتی است که برای تجسس طولانی مدت در ارتفاع بالا طراحی شد.

کد خبر : ۱۷۸۸۳۵
بازدید : ۲۳۰

آمریکا از سال 2001، سرمایه گذاری بر روی حوزه پهپاد را به شدت افزایش داد و پس از اشغال عراق و افغانستان هزاران بار برای شناسایی و هدف قرار دادن اهدافی در عراق، سوریه، افغانستان، پاکستان، لیبی، یمن و... از پهپادهایش استفاده کرده است؛ پهپادهایی که تا اینجا نتوانسته‌اند به اندازه جنگنده‌هایش کارآمدی داشته باشند و تقریباً همه مدل‌های آن در آسمان ایران، عراق، سوریه و یمن هدف قرار گرفته‌اند.

جنرال اتمیکس ام‌کیو-۹ ریپر | General Atomics MQ-9 Reaper یکی از مهم‌ترین پهپادهای آمریکایی‌هاست و اولین پهپاد ضربتی است که برای تجسس طولانی مدت در ارتفاع بالا طراحی شد.

یک سامانه معمولی ام‌کیو-۹ شامل چندین هواپیما، ایستگاه کنترل زمینی، تجهیزات ارتباطی، لوازم یدکی تعمیر و نگهداری و پرسنل است. یک خدمه پرواز نظامی شامل یک خلبان، اپراتور حسگر و هماهنگ‌کننده اطلاعات مأموریت است که در ایستگاه کنترل زمینی (GCS) مستقر هستند. نحوه عملکرد این پهپادها را در ایستگاه کنترل زمانی از زمان تسلیح و پروزا پهپاد تا نحوه شناسایی و شلیک به هدف را می‌بینید.

منبع: تابناک

۰
نظرات بینندگان
تازه‌‌ترین عناوین
پربازدید