بروس لی برای اولین فیلم رزمی خود چقدر دستمزد گرفت؟

بروس لی برای اولین فیلم رزمی خود چقدر دستمزد گرفت؟

دستمزد بروس لی برای بازی در اولین فیلم اکشن خود ۷,۵۰۰ دلار بود. برای برخی، این رقم ممکن است بسیار کم به نظر برسد و با توجه به استانداردهای هالیوود، قطعاً همینطور است. اما این رقم، در واقع بسیار بالاتر از آن چیزی بود که بیشتر بازیگران در سینمای هنگ کنگ در آن زمان دریافت می کردند.

کد خبر : ۱۶۲۰۱۹
بازدید : ۶۹۲

رئیس بزرگ (The Big Boss) که در سال ۱۹۷۱ به کارگردانی لو وی (Lo Wei) اکران شد، اولین فیلم از چهار فیلم هنرهای رزمی بود که لی در دوران بازیگری خود به پایان رساند. به دلیل مشکلاتی که این بازیگر برای ایفای نقش در هالیوود داشت، سال‌ها برای نقش‌های سینمایی لابی کرد، اما تا زمانی که تصمیم گرفت در هنگ کنگ نامی برای خود دست و پا کند، تبدیل به یک ستاره نشد.

با شهرتی که او در ادامه مسیر فعالیت های هنری اش به دست آورد، شاید پاسخ این سوال که دستمزد بروس لی از اولین فیلم رزمی او، که نقطه آغاز درخشش او شد، چقدر بود؟

04-18-1024x511

بازی کردن در فیلم زنبور سبز، در نقش کاتو برای جلب توجه هالیوود به لی کافی نبود. پس از بازگشت به هنگ کنگ، لی با گلدن هاروست (Golden Harvest)، یک استودیوی فیلمسازی کونگ فو، قرارداد بست. لی برای آنها در فیلم های رئیس بزرگ، مشت خشم و راه اژدها و بازی مرگ، بازی کرد.

اما این اسطوره هنرهای رزمی قبل از تکمیل مراحل فیلمبرداری آخرین فیلم، درگذشت. پس از بازگشت به ایالات متحده، لی با فیلم اژدها وارد می شود، به شهرت رسید. اما مطمئناً مسیر شهرت او بدون بازی در فیلم رئیس بزرگ ممکن نمی شد.

02-18

دستمزد بروس لی برای بازی در اولین فیلم اکشن خود ۷,۵۰۰ دلار بود. برای برخی، این رقم ممکن است بسیار کم به نظر برسد و با توجه به استانداردهای هالیوود، قطعاً همینطور است.

اما این رقم، در واقع بسیار بالاتر از آن چیزی بود که بیشتر بازیگران در سینمای هنگ کنگ در آن زمان دریافت می کردند. دستمزد ۷,۵۰۰ دلاری لی برای رئیس بزرگ، به میزان قابل توجهی دستمزد همه همبازی هایش را کم کرد و این مبلغی نبود که استودیو به راحتی از عهده آن برآید. برای گرفتن این مبلغ از گلدن هاروست، مذاکرات زیادی انجام شد.

05-17-1024x655

طبق قراردادی که او با این استودیو بست، دستمزد بروس لی ۱۵,۰۰۰دلار برای بازی در دو فیلم بود. پرداختی اول برای رئیس بزرگ و پرداختی دوم برای مشت خشم بود. این قرارداد پس از مذاکرات او با برادران شاو، رقیبان گلدن هاروست، امضا شد.

لی در ابتدا موافقت کرد که برای برادران شاو با مبلغ ۱۰,۰۰۰ دلار کار کند، اما استودیو نپذیرفت زیرا قیمت او بسیار بیشتر از مبلغی بود که به بازیگران دیگر پرداخت می‌کردند که همگی قبلاً ستاره‌های بزرگی بودند. با این حال، ملاقات او با آنها نتیجه داد؛ ظاهراً به معامله مطلوب او با گلدن هاروست منجر شد که طبیعتاً می خواستند او را از برادران شاو دور نگه دارند. 

03-18

برای این بازیگر، این معامله در زمانی انجام شد که به شدت به پول نیاز داشت. حرفه بازیگری او خوب پیش نمی رفت، به همین دلیل بود که او حاضر شد به طور موقت برنامه های هالیوودی خود را کنار بگذارد.

 لی احساس می کرد که بازی در رئیس بزرگ برای زنده ماندن حرفه اش ضروری است و موفقیتی که برای او به ارمغان آورد ثابت کرد که تصمیم او درست بوده است. پولی که او از رئیس بزرگ به دست آورد در مقایسه با آنچه که از فیلم اژدها وارد می شود به دست آورد که بروس لی را به پردرآمدترین بازیگر آسیایی هالیوود تبدیل کرد، ناچیز به نظر می رسد.

منبع: روزیاتو

۱
نظرات بینندگان
تازه‌‌ترین عناوین
پربازدید