۱۰ حقیقت درباره بروس لی که ثابت می کند هرگز جایگزینی برای او پیدا نخواهد شد

۱۰ حقیقت درباره بروس لی که ثابت می کند هرگز جایگزینی برای او پیدا نخواهد شد

بروس لی یک کونگ فو کار حرفه ای بود و هنوز هم به‌عنوان بهترین رزمی‌کار تمام دوران شناخته می‌شود. متأسفانه، او بر اثر واکنش آلرژیک به مسکن آسپرین در سال ۱۹۷۳، در ۳۲ سالگی فوت کرد.

کد خبر : ۱۶۲۰۲۱
بازدید : ۲۶۸۷۴

مگر اینکه دیروز متولد شده باشید یا زیر یک سنگ زندگی کرده باشید که نام بروس لی را نشنیده باشید. احتمالاً همه از بروس لی و کارهای خارق العاده او مطلع هستند. او یک کونگ فو کار حرفه ای بود و هنوز هم به‌عنوان بهترین رزمی‌کار تمام دوران شناخته می‌شود.

متأسفانه، او بر اثر واکنش آلرژیک به مسکن آسپرین در سال ۱۹۷۳، در ۳۲ سالگی فوت کرد. با این حال، در مدت کوتاهی که روی زمین بود، افسانه ای جاودانه را خلق کرد. در اینجا ۱۰حقیقت را درباره توانایی ها او یادآور می شویم:

۱- بروس لی این توانایی را داشت که قبل از اینکه کسی بتواند دست خود را به سرعت ببندد سکه کف دست آن شخص را با یک پنی عوض کند.

2-20

۲- تصویر زیر بروس لی را در حال اجرای «پرچم اژدها» نشان می دهد. موقعیتی که گفته می شود او می توانست بیش از ۳۰ دقیقه در آن حالت بماند.

3-16

۳- کارگردانان فیلم مجبور بودند صحنه های مبارزه بروس لی را به جای ۲۴ فریم  با ۳۲ فریم در ثانیه فیلمبرداری کنند. او آنقدر سریع بود که برای واقعی شدنحرکات او مجبور بودند با سرعت کم تر فیلمبرداری کنند. 

01

۴- مشخص شد که سرعت بروس لی برای واکنش و مشت زدن از فاصله ۳۰ سانتیمتری پنج صدم ثانیه است.

00

۵- یک بار بروس لی به مردی چنان لگد زد که مرد پرت شد و روی شخصی که پشت سرش بود افتاد و بازوی فرد پشت سرش شکست.

4-14

۶- بروس لی این توانایی را داشت که فقط با استفاده از انگشت شست و اشاره یک دست خود، شنا رود.

03

۷- اگرچه بروس لی تنها بین ۵۶ تا ۷۴ کیلو وزن داشت، می‌توانست ۵۰ تا بارفیکس تک دست برود و در حالی که وزنه ای ۵۶ کیلویی را روی پشت خود نگه می داشت، حرکت شنا را انجام دهد.

۸- عصب ساکرال بروس لی در سال ۱۹۷۰ آسیب دید و پزشکان گفتند که او دیگر هرگز نمی تواند کونگ فو انجام دهد. اما آنها اشتباه می کردند و او توانست دوباره حرکات کونگ فو را انجام دهد.

۹- مبارزه ای در سال ۱۹۶۲ که فقط ۱۱ ثانیه طول کشید، بروس لی با ۱۵ مشت و یک لگد حریف خود را ناک اوت کرد.

04

۱۰- پسری در افغانستان به نام بروس هزاره  (عباس علیزاده) که شبیه بروس لی است عهد کرده است که مسیر او را طی کند.

5-12

منبع: روزیاتو

۶۵
نظرات بینندگان
سایر رسانه ها
تازه‌‌ترین عناوین
پربازدید