(عکس) تغییر تیپ و چهره جدید مهناز شیرازی مجری معروف خبر دهه 60

(عکس) تغییر تیپ و چهره جدید مهناز شیرازی مجری معروف خبر دهه 60

با بیوگرافی و عکس های جدید مهناز شیرازی مجری معروف خبر دهه 60 با ما همراه باشید

کد خبر : ۱۸۱۴۲۹
بازدید : ۱۶۹۸۰۳

مهناز شیرازی متولد 11 مرداد دهه 40 در بروجرد ، گوینده خبر میباشد. در 17 سالگی وارد صدا و سیما شد و در کنار قاسم افشار و فواد بابان سال ها خبر خواند و حالا بازنشسته شده و با سبک متفاوتی زندگی می کند. با ما همراه باشید.

بیوگرافی مهناز شیرازی

نام اصلی : مهناز شیرازی

متولد : 11 مرداد دهه 40 تهران

زمینه فعالیت : اجرا و گویندگی

پیشه : مجری و گوینده خبر

مدرک تحصیلی : لیسانس علوم سیاسی

او دانش آموخته رشته حقوق و علوم سیاسی است .مهناز شیرازی یکی از مطرح ترین مجریان تلویزیون طی سال های گذشته به شمار می رود و تاکنون توانسته کارنامه درخشانی را در عرصه خبر از خود به جای بگذارد.

فعالیت به عنوان مدرس زبان

مهناز شیرازی استاد و مدرس بیان و برگزار کننده دوره های فن بیان است و جزو معدود بانوان گوینده ای به شمار می رود که خبرهای مطرح سیاسی را خوانده است.مادرش فوت کرده و یک خواهر دارد.

وضعیت ازدواج و همسر مهناز شیرازی

از وضعیت ازدواج و همسر مهناز شیرازی اطلاعات دقیقی در دست نیست.

شروع فعالیت در شبکه 2 تلویزیون

خانم شیرازی در مصاحبه ای درباره نحوه ورود به گویندگی و تلویزیون گفت : زمانی که من وارد تلویزیون شدم هنوز دیپلم نگرفته بودم و در حال تحصیل بودم و سنم کم بود ، تقریبا اوایل جوانی وارد سیما شدم و بعد از خواندن خبرهای شهرستان و کار در پشت صحنه، در نهایت با واحد خبر در شبکه دو به عنوان گوینده خبر سیاسی مشغول به کار شدم.

مهناز-شیرازی-1

در مدت فعالیت در واحد خبر قانون و شیوه خاصی حاکم بود که همه بر اساس آن کار می کردیم.

علت کناره گیری از گویندگی

گوینده خبر قدیمی درباره کناره گیری از تلویزیون گفت : من بعد از دهه هشتاد از صدا و سیما کناره گرفتم و ترجیح دادم که به استراحت و فعالیت دیگری در جای دیگر بپردازم.

گزینش خبرنگار

وی در انتقاد به نحوه گزینش های جدید در واحد خبر گفت : امروزه انتخاب خبرنگار بسیار شتاب زده انجام می شود و من معتقدم که باید مرحله به مرحله پیش رفت تا یک فرد قدر ارزش و جایگاه خودش را بداند.

تفاوت نوع گزینش گویندگان قدیم با جدید

خانم شیرازی درباره نوع گزینش در دهه شصت و هفتاد در تلویزیون را با امروز بسیار متفاوت دانست و گفت : نوع گزینش گویندگان نسل قدیم و جدید تفاوت های اساسی دارد و همین اختلاف ها تفاوت ها باعث بروز تمایزهایی در نوع اجرا دارد.

یعنی در دهه شصت و هفتاد بعد از گزینش آموزش های لازم نیز به طرف می دادند ، اما الان افرادی در تلویزیون هستند که نیمی از آنها استاندارد لازم برای این کار را ندارند و بهتر است بگویم که نظر شخصی در گزینش اعمال می شود تا حرفه ای.

نحوه گزینش صدا و سیما

ما حتی بر اساس صدای طرف تشخیص می دادیم که برای کدام بخش خبر مناسب است.

ما حتی چهره را نیز بر اساس واحد بخش خبر انتخاب می کردیم که بخش ورزشی باشد یا فرهنگی و یا سیاسی.

عضو کمیته گویندگی

ما برای انتخاب نیروهای جدید ، کمیته ای به عنوان «کمیته گویندگان» داشتیم که من و محمدرضا حیاتی عضوش بودیم و افرادی که مراجعه می کردند را بررسی و کارشناسی می کردیم.

مهناز-شیرازی-2

اخبار صدا و سیما را نمی بینم

مهناز شیرازی درباره کنار گذاشته شدن گویندگان قدیمی مانند قاسم افشار و بابان گفت : چرا افراد ماهر و خبره مانند فؤاد بابان و قاسم افشار کنار گذاشته می شوند.

همه ما سرمایه های مملکت هستیم چرا نباید از تخصص ما استفاده شود.

وی گفت من بعد از جدا شدن از واحد خبر دیگر هیچ بخش خبری را نگاه نکردم و خبرها را از مجاری دیگر دنبال می کنم.

هنوز مردم مرا به عنوان گوینده خبر بیاد دارند و گاهی اوقات که مرا در جایی می بینند؛ از من می پرسند که چرا آن قدر دروغ می گویید؟ یا این که آیا خبرهایی که می خوانید راست است؟

عکس های جدید مهناز شیرازی

مهناز-شیرازی-3

مهناز-شیرازی-5

مهناز-شیرازی-4

منبع: گفتنی

۱۰۰
نظرات بینندگان
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فرادید هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
    سایر رسانه ها
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فرادید هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
    تازه‌‌ترین عناوین
    پربازدید