(تصاویر) رکورد سنگین‌ترین مشت جهان توسط ادی هال شکسته شد!

(تصاویر) رکورد سنگین‌ترین مشت جهان توسط ادی هال شکسته شد!

پریرا قهرمان برزیلی دسته میان وزن مبارزات آزاد امتیاز ۱۹۱,۷۹۶ در دستگاه پاورکیوب را ثبت کرده بود، رکورد قبلی متعلق به فرانسیس انگانو مبارز کامرونی UFC با ۱۲۹,۱۶۱ بود.

کد خبر : ۱۸۷۲۰۵
بازدید : ۱۱۹

ادی هال، قهرمان سابق مسابقات قوی‌ترین مردان جهان، در یک رکورد جدید و شگفت‌انگیز، رکورد سنگین ترین مشت جهان را جابجا کرد. جالب اینجاست که تنها دو هفته قبل، الکس پریرا ستاره UFC رکورد قبلی را ثبت کرده بود.

پریرا قهرمان برزیلی دسته میان وزن مبارزات آزاد امتیاز ۱۹۱,۷۹۶ در دستگاه پاورکیوب را ثبت کرده بود، رکورد قبلی متعلق به فرانسیس انگانو مبارز کامرونی UFC با ۱۲۹,۱۶۱ بود.

پاورکیوب یک دستگاه اندازه‌گیری میزان قدرت یک تک ضربه است که هدف ضربه به یک رایانه متصل است و داده‌ها را در لحظه ارائه می‌دهد.

99

اکنون ادی هال با امتیاز باورنکردنی ۲۰۸,۹۰۱ در این دستگاه، رکورد جدید سنگین ترین مشت جهان را به نام خود ثبت کرده است. این مرد ۳۶ ساله در سال ۲۰۱۷ قهرمان مسابقات قوی ترین مرد جهان شد و یک سال بعد از این رشته خداحافظی کرد.

100

او از آن زمان در بوکس فعالیت داشته و قرار بود در فوریه امسال، اولین مبارزه رزمی ترکیبی خود را انجام دهد که این رویداد به تعویق افتاد.

102

هال قرار بود با میچل هوپر، قهرمان پارسال مسابقات قوی ترین مرد جهان رو در رو شود. در ویدیویی که از جشن پیروزی او پس از ثبت این رکورد منتشر شده، مشخص است که امتیاز او از قهرمان کنونی UFC بیشتر بوده است.

103

اختلاف امتیاز پریرا که حدود ۹۳ کیلوگرم وزن دارد در مقایسه با هال با ۱۶۳ کیلوگرم وزن، قابل توجه است. دانا وایت، رییس UFC، هنگامی که رکورد انگانو در سال ۲۰۱۸ شکسته شد، گفت: «ضربات او معادل ۹۶ اسب بخار قدرت دارد که همانند برخورد یک فورد اسکورت با حداکثر سرعت است و حتی از ضربه چکش ۱۲ پوندی از بالای سر نیز قوی‌تر است.»

104

پاورکیوب، سرعت، قدرت و استقامت ضربات را اندازه‌گیری می‌کند. انرژی ضربه ای که توسط انگانو و پریرا امتیازدهی شده است، ترکیبی از توان (وات) و انرژی (ژول) است که به یک معیار واحد دقیق برای نشان دادن قدرت ضربه یک رزمی‌کار تبدیل می‌شود.

سرعت با اندازه‌گیری فاصله زمانی بین ضربه و نماد روی صفحه نمایش دستگاه محاسبه می‌شود و استقامت نیز بر اساس حجم بالای ضربات محاسبه می‌گردد. رکورد پریرا چند روز قبل از پیروزی او مقابل جاماهال هیل در دور نخست رویداد UFC 300 در ابتدای این ماه به ثبت رسید.

منبع: روزیاتو

۰
نظرات بینندگان
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
    سایر رسانه ها
    تازه‌‌ترین عناوین
    پربازدید