حراج خودرو‌های سایپا؛ فروش تیبا ۶۰ میلیون ارزانتر از بازار

حراج خودرو‌های سایپا؛ فروش تیبا ۶۰ میلیون ارزانتر از بازار

در حالی قرار است تیبا ۲ با قیمت ۱۰۶ میلیون تومان با قرعه‌کشی به تعداد محدودی از مشتریان داده شود که قیمت این خودرو در بازار ۱۶۰ میلیون تومان است. برندگان قرعه‌کشی سایپا ۵۴ میلیون تومان به جیب خواهند زد.
کد خبر: ۱۰۰۰۳۲
بازدید : ۹۶۱۱
۰۴ آبان ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۶

حجم بدهی خودروسازان به ۸۰ درصد ارزش دارایی‌های بخش ساختمان و دفاتر آن‌ها رسیده و علاوه بر این بیش از ۱۴۰ هزار خودرو ناقص در پارکینگ خود همچنان دارند و با وجود این چالش‌ها همچنان اصرار بر پذیرش تعهد را رها نمی‌کنند.

خودروسازان دست از فروش فوق‌العاده برنمی‌دارند و همچنان اصرار دارند حتی اگر ۵۰ درصد ارزان‌تر از قیمت بازار هم شده خودرو‌های خود را با قرعه‌کشی تحویل یک تعداد محدودی از مشتریان بدهند.

دیروز ساعت ۱۵ برای مدت زمان دو روز، فروش فوق‌العاده جدید سایپا شروع شد که در یکی از مدل‌های آن یعنی خودرو تیبا ۲ قیمت سایپا ۵۱ درصد ارزان‌تر از بازار است. در حالی قرار است این خودرو با قیمت ۱۰۶ میلیون تومان با قرعه‌کشی به تعداد محدودی از مشتریان داده شود که قیمت این خودرو در بازار ۱۶۰ میلیون تومان است. برندگان قرعه‌کشی سایپا ۵۴ میلیون تومان به جیب خواهند زد.

اما یارانه بعدی در خودرو بعدی چقدر است؟

در حالی که قیمت خودرو کوئیک با گیربکس معمولی در فروش فوق‌العاده سایپا ۱۴۱ میلیون تومان ثبت شده، اما این خودرو در بازار ۳۰ میلیون گران‌تر یعنی ۱۷۱ میلیون تومان ارزش دارد. در واقع ۲۱ درصد ارزان‌تر از قیمت بازار قرار است این خودرو فروخته شود.

در خودرو کوئیک آر با گیربکس معمولی هم یارانه آن به ۲۴ میلیون تومان می‌رسد. قیمت فروش در سایپا ۱۴۹ میلیون تومان یعنی ۱۶ درصد ارزان‌تر از بازار است. این خودرو در بازار بیش از ۱۷۳ میلیون تومان قیمت خورده است

خودرو ساینا اس هم ۳۷ میلیون تومان یعنی ۲۶ درصد ارزان‌تر از بازار در فروش فوق‌العاده سایپا عرضه شده است. قیمت این خودرو در بازار ۱۷۹ میلیون تومان است، اما در این فروش قیمت برای آن ۱۴۲ میلیون تومان در نظر گرفته‌اند.

اما آخرین خودرو سایپا ۱۵۱ یا همان پراید وانت است که قرار شد ۳۳ میلیون تومان معادل ۲۶ درصد ارزان‌تر از بازار به فروش برسد. قیمت این خودرو در بازار ۱۵۸ میلیون تومان و در فروش فوق‌العاده خودروسازان ۱۲۵ میلیون تومان است.

نام خودرو قیمت کارخانه قیمت بازار تفاوت قیمت درصد تفاوت قیمت
کوئیک با گیربکس معمولی ۱۴۱ ۱۷۱ ۳۰ ۲۱
کوئیک آر با گیربکس معمولی ۱۴۹ ۱۷۳ ۲۴ ۱۶
ساینا اس ۱۴۲ ۱۷۹ ۳۷ ۲۶
تیبا ۲ ۱۰۶ ۱۶۰ ۵۴ ۵۱
پراید ۱۵۱ ۱۲۵ ۱۵۸ ۳۳ ۲۶

منبع: تجارت نیوز

برچسب ها: سایپا فروش خودرو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۲
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۵
1
0
این تیبا 2پلاس هم بذارید
مجید
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۵
0
1
پنجاه میلیون ارزانتر۱۰۶میلیون واریزمیکنی حداقل چهار ماه دیگه ماشین بهت میدن سودپولت توچهارماه بیست تا سی میلیون میشه یک سال هم نمیتونی بفروشی به نظرت خوبه
Lllllllllll
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۵
0
1
شماها چی ثبت نام کردید
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین