۶ قاتل اصلی کلسیم در بدن

۶ قاتل اصلی کلسیم در بدن

برای داشتن استخوان‌ها و دندان -‌های مستحکم و سالم و همچنین برای عملکرد خوب عضلانی و عصبی باید میزان کلسیم بدن کافی باشد.
کد خبر: ۱۰۰۰۶۲
بازدید : ۶۲۴۱
۰۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۵

کلسیم یکی از اساسی‌ترین مواد مغذی برای بدن شما است که به استحکام استخوان هایتان کمک می‌کند. برخی از موادغذایی می‌توانند باعث ازبین رفتن این ماده در بدن شوند.

مصرف برخی از موادغذایی می‌تواند باعث ازبین رفتن این ماده مغذی در بدن شما شود در نتیجه می‌تواند به استخوان‌های شما آسیب‌های شدیدی وارد شود.

میزان کلسیم افراد بزرگسال باید بین ۴.۵ تا ۵.۵ میلی اکی والان در لیتر باشد. برای داشتن استخوان‌ها و دندان -‌های مستحکم و سالم و همچنین برای عملکرد خوب عضلانی و عصبی باید میزان کلسیم بدن کافی باشد. برای حفظ ذخیره کلسیم بدن از مصرف این ۶ ماده غذایی که نابودکننده آن هستند خودداری کنید.

۱. افراط در مصرف غذا‌های پروتئینی: اگر رژیم غذایی تان حاوی میزان زیادی گوشت قرمز، گوشت مرغ و تخم مرغ است ممکن است که در سوخت و ساز بدن اختلالی پیش آمده و این امر بزرگترین عامل دفع کلسیم خون محسوب می‌شود.

۲. سدیم: خوردن غذا‌های شور و خالی کردن نمکدان در بشقاب خطر دفع کلسیم از طریق ادرار را افزایش می‌دهد. باید بدانید که بدن ما روزانه دهد. باید بدانید که بدن ما روزانه به فقط ۲ گرم نمک نیاز دارد نه بیشتر!

۳. دخانیات: افرادی که سیگار می‌کشند به میزان زیادی در معرض کمبود کلسیم قرار دارند. این مشکل به ویژه در خانم‌های بالای ۴۰ سال و بعد از یائسگی بیشتر است. برای داشتن اسکلتی قوی -‌تر سیگار را ترک کنید.

۴. قند زیاد: نوشیدنی‌هایی مانند نوشابه علاوه بر این که حاوی میزان زیادی قند و گاز هستند بلکه سرشار از فسفر نیز هستند که میزان زیاد آن مانند گوشت زیاد باعث اسیدی شدن بدن شده و د باعث اسیدی شدن و کلسیم را نابود می‌کند.

۵. الکل: الکل با تأثیر منفی بر اندام‌های بدن، جذب کلسیم در بدن را دچار اشکال می‌کند و با ایجاد اختلالاتی در عملکرد کبد فعال سازی ویتامین D را که جذب کلسیم نقش مهمی ایفا می‌کند، نیز مختل می‌نماید.

۶. قهوه: کافئین موجود در قهوه که به طور مرتب استفاده می‌شود می‌تواند بر روی جذب کلسیم تأثیر بگذارد و مقدار کلسیمی را که در ادرار دفع می‌کنید، تقویت کند. درنتیجه بیش از ۲ فنجان قهوه در روز ننوشید.

منبع: سایت طلا

برچسب ها: کلسیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین