قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۰/۰۸/۰۸

قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۰/۰۸/۰۸

قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار امروز 8 آبان ماه تا لحظه تنظیم گزارش به ۱۷۸۳ دلار و ۳۹ سنت رسید.
کد خبر: ۱۰۰۱۴۶
بازدید : ۴۲۰۰
۰۸ آبان ۱۴۰۰ - ۰۶:۱۳

فرادید| قیمت طلا در کانال ۱۷۰۰ دلار نوسان دارد. امروز ۸ آبان ماه قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار با ثبت افزایش ۰.۰۴ درصد به ۱۷۸۳ دلار و ۳۹ سنت رسید.

در حالی که کاهش سوددهی اوراق قرضه و افت نسبی ارزش دلار سبب افزایش اشتها برای سرمایه گذاری در بازار طلا شده است، قیمت فلز زرد علیرغم کاهش نسبی در جلسه امروز در مسیر ثبت سومین رشد هفتگی متوالی قرار گرفت.

در نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز از تحلیلگران وال استریت، ۱۳ نفر شرکت کردند که از میان آن‌ها ۵۳.۸ درصد نسبت به روند قیمت طلا بدبین بودند در حالی که ۳۰.۸ درصد نظر خنثی داشتند و ۱۵.۴ درصد به افزایش قیمت خوش بین بودند.

به گزارش فرادید؛ سرمایه گذاران خُرد همچنان نسبت به طلا خوش بین ماندند. از میان ۷۴۵ نفری که در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز شرکت کردند، ۶۰.۵ درصد به قیمت طلا خوش بین، ۲۲.۵ درصد بدبین و ۱۷ درصد نظر خنثی داشتند.

مارک چندلر، مدیرکل شرکت بانوک برن گلوبال فارکس به کیتکونیوز گفت: حساب باز کردن بازار روی افزایش زودتر از موعد نرخ‌های بهره و تحکیم سریعتر سیاست پولی روی قیمت طلا تاثیر گذاشته است. طلا هفته گذشته بالاترین سطح محدوده معاملاتی اخیرش را تست کرد، اما در آستانه تعطیلات پایان هفته ریزش کرد و به قیمت پایین جدیدی نزولی کرد.

به نظر می‌رسد پیشروی اکتبر به پایان رسیده باشد. هدف قیمت طلا در هفته جاری ۱۷۶۸ دلار و سپس ۱۷۵۷ دلار است. کریستین لاگارد رئیس بانک مرکزی اروپا دیروز تایید کرد که نرخ تورم در این منطقه بالاتر رفته، اما گمانه زنی‌ها در این باره که فشار‌های تورمی سبب افزایش نرخ بهره در سال آینده خواهد شد را رد کرد.

کالین سیژینسکی، استراتژیست ارشد بازار در شرکت مدیریت دارایی SIA در این باره گفت: من به دلار آمریکا در هفته جاری خوش بین هستم. با تداوم رشد فشار‌های تورمی، تصور می‌کنم بانک مرکزی آمریکا لحن موافق افزایش نرخ‌های بهره را در نشست آتی خود داشته باشد و به آغاز تعدیل برنامه ماهانه خرید اوراق قرضه اشاره کند.

جیم ویکاف، تحلیلگر ارشد کیتکونیوز گفت: روند طلا در نمودار روزانه افزایشی است، اما روز جمعه خریداران ضعیف شدند و طلا باید نیروی جدیدی را نشان دهد تا روند صعودی را زنده نگه دارد. دارین نیوسام، رییس شرکت دارین نیوسام آنالایز اظهار کرد: در کوتاه مدت طلا باید هدف ۱۷۶۰ دلار را حفظ کند که سطح حمایتی مهم بعدی محسوب می‌شود.

نظرسنجی جدید رویترز نشان می‌دهد تحلیلگران پیش بینی خود از قیمت طلا در ادامه سال جاری و سال آینده را کاهش داده اند.

طلا به صورت سنتی به عنوان محل امن برای سرمایه گذاری در هنگام افزایش تورم به شمار می‌رود. اما کاهش اقدامات محرک اقتصادی و بالا رفتن نرخ بهره موجب بالا رفتن سوددهی اوراق قرضه دولتی شده و هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا را بالا می‌برد.

قیمت لحظه ای فلزات گران بها

برچسب ها: قیمت طلا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین