تخریب دانشگاه آزاد نجف‌آباد توسط نماینده مجلس؟!

تخریب دانشگاه آزاد نجف‌آباد توسط نماینده مجلس؟!

مدتی است ویدیویی در فضای مجازی دست به دست می‌شود که در آن نماینده مردم نجف آباد سوار بر لودر، بخشی از دیوار دانشگاه آزاد نجف آباد را تخریب می‌کند؛ ابوترابی در توضیحاتی گفته است، به دانشگاه آزاد حمله کردم تا تردد ۲۰ هزار نفر حل شود. اما دانشگاه آزاد اقدام این نماینده مجلس را غیرقانونی خوانده و خواستار رسیدگی به این مسئله شده است.
کد خبر: ۱۰۰۱۸۰
بازدید : ۵۰۵۰
۰۸ آبان ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۹

فرادید| چند روزی است ویدیویی در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود که نشان می‌دهد ابوالفضل ابوترابی، نماینده نجف‌آباد در مجلس، سوار بر لودر دستور تخریب دیوار دانشگاه آزاد این شهر را می‌دهد. این ویدیو واکنش‌ها و انتقادات زیادی به دنبال داشته و بسیار بحث برانگیز شده است.

به گزارش فرادید؛ جهت اجرایی شدن طرح احداث زیرگذر، قرار بوده که چهار هزار متر مربع از اراضی حاشیه جنوبی دانشگاه نجف‌آباد به این طرح اختصاص یابد. اما به نظر می‌رسد که ابوترابی قبل از طی شدن مراحل اداری، عقد توافقنامه و تعهدات شهرداری، تخریب دیوار دانشگاه را آغاز کرده است.

در همین راستا نماینده نجف آباد در مجلس هم در گفتگو با رسانه‌ها گفته که، چون دانشگاه یک ماه است درگیر کاغذبازی است و مراحل اجرایی طرح به تاخیر افتاده، با مسئولیت خودم دیوار را خراب کردیم تا عقب‌نشینی لازم انجام شود.

او گفته که برای حل این مشکل با آقای طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد، در حدود یک ماه پیش تماس گرفته، اما پاسخی نگرفته است. بار‌ها نامه‌نگاری و جلساتی برگزار شده، علاوه بر معطل ماندن مسئولان اجرایی احداث زیرگذر، با توجه به نزدیکی زمستان امکان داشته که بودجه پروژه برگشت بخورد.

ابوترابی معتقد است که بیشترین منفعت این اتفاق را دانشگاه آزاد خواهد برد که دانشجویانش پس از چند هفته باید در محل دانشگاه حاضر شوند.  

البته دانشگاه آزاد شهر نجف آباد خلاف این نظر را دارد، چراکه با انتشار بیانیه‌ای نسبت به این موضوع اعتراض کرده است.

اقدام غیرقانونی نماینده مجلس!

روابط عمومی دانشگاه آزاد در بیانیه صادر شده اش گفته که دانشگاه آزاد در حال همکاری برای اجرایی شدن این پروژه بوده، اما نماینده مجلس روز به صورت غیرقانونی تخریب را آغاز کرده است.

در این بیانیه آمده است: «در روز سه شنبه ۱۴۰۰/۸/۴ تنها پس از گذشت ۸ روز از ابلاغ نقشه‌های اجرایی و تقاضای آزادسازی به دانشگاه و پس از اتمام مراسم کلنگ‌زنی پروژه که با حضور استاندار محترم و مسئولین شهرستان و استان انجام شد، متأسفانه پیمانکار پروژه در معیت نماینده مجلس شورای اسلامی در اقدامی کاملاً غیرقانونی و بدون هرگونه هماهنگی قبلی و بدون اخذ مجوز، اقدام به تخریب بخشی از دیوار‌های دانشگاه می‌نماید».

روابط عمومی این دانشگاه در ادامه بیانیه تأکید کرده که این واحد دانشگاهی به دلیل عمل به وظایف و مسئولیت‌های قانونی خود، در اسرع وقت موضوع را پیگیری و مکاتبات لازم را با مسئولین شهرستان و مقامات قضایی انجام می‌دهد.  

همچنین ضمن اعلام اعتراض شدید نسبت به این اقدام غیرقانونی و ساختارشکنانه، خواستار توقف فوری هرگونه عملیات عمرانی تا قبل از طی شدن مراحل اداری، عقد توافقنامه و تعهدات شهرداری و اخذ مجوز‌های لازم از مراجع ذیصلاح دانشگاه آزاد اسلامی و متوقف شدن کلیه عملیات‌ها شده، و گفته که در مکاتبات دانشگاه حق خود را در پیگیری قضایی موضوع محفوظ نگه می‌دارد.

به همین خاطر عبدالصمد خرمشاهی، وکیل پایه یک دادگستری در این باره به رسانه‌ها گفته است که نماینده مجلس باید به نوعی مظهر قانون پذیری باشد؛ بنابراین بسیار جای تعجب است که یک نماینده مجلس چنین رفتار مجرمانه‌ای را مرتکب می‌شود آن هم در حالی که خودش بیش از هر کسی باید از تبعات کار خود آگاه باشد.

او معتقد است تخریب دیوار دانشگاه آزاد با لودر توسط نماینده مجلس نه تنها برای جامعه بد آموزی دارد بلکه خیلی چیز‌ها را هم زیر سوال می‌برد! از طرفی شان، اعتبار منزلت نماینده مجلس پائین می‌آید.

خرمشاهی گفته مردم انتظار چنین برخورد‌هایی را از یک نماینده مجلس ندارند و وقتی شخصی در چنین جایگاهی مرتکب چنین عمل مجرمانه‌ای می‌شود دیگر از مردم عامی و عادی نمی‌توان انتظار قانون پذیری و قانون مداری را داشت.

بازتاب خبر تخریب دانشگاه توسط نماینده مجلس

انتشار ویدیوی تخریب دیوار دانشگاه آزاد نجف آباد توسط نماینده مجلس این شهر تیتر یک برخی رسانه‌ها بوده و انتقاد افراد بسیاری را به دنبال داشته است.

عده زیادی از کاربران و رسانه‌ها تخریب یک مرکز آموزشی جامع و شناخته شده بدون مجوز تخریب آن هم به دست خود نماینده را ناشایست دانسته و خواستار رسیدگی به این موضوع و پاسخگو بودن ابوترابی شده اند. 

یکی از فعالان اجتماعی نوشته است: «به جای اینکه در کشور دانشگاه و مراکز علمی جدید بسازند و به آباد کردن کشور کمک کنند با دستان خود اقدام به تخریب می‌کنند. این مسئله واقعا تامل‌برانگیز است».

البته عده‌ای از کاربران هم دانشگاه و عواملش را مقصر دانسته و به جانب داری از این نماینده مجلس پرداخته اند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین