هر آنچه که باید درباره سهمیه بنزین جبرانی بدانید!

هر آنچه که باید درباره سهمیه بنزین جبرانی بدانید!

شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی می گوید که سهمیه جبرانی بنزین به خودروهای سواری، موتورسیکلت‌ها، آموزشگاه‌ها و همه وسایل نقلیه‌ای که از کارت سوخت استفاده می‌کنند، تعلق می‌گیرد.
کد خبر: ۱۰۰۲۵۲
بازدید : ۴۶۰۶
۱۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۲

فرادید| وزارت نفت می‌گوید که به دلیل اختلال هفت روز اخیر در سامانه هوشمند سوخت و دسترسی محدود مردم به بنزین یارانه ای، سهمیه جبرانی برای وسایل نقلیه در نظر گرفته است. طبق اعلام مسئولان این وزارتخانه قرار است این سهمیه در پایان ماه در کارت هوشمند سوخت خودرو‌ها شارژ شود.

به گزارش فرادید؛ سه شنبه هفته گذشته بود که سامانه هوشمند سوخت مورد حمله سایبری قرار گرفت. در پی این حادثه دسترسی مردم به بنزین سهمیه‌ای با نرخ ۱۵۰۰ دچار اختلال شد. حالا با گذشت هفت روز از این حادثه وزارت نفت می‌گوید که ۸۰ درصد جایگاه‌های سوخت ارائه دهنده سوخت یارانه‌ای به مدار برگشته اند.

 این وزارتخانه امیدوار است که سامانه هوشمند سوخت تا پایان هفته به روال عادی گذشته خود برگردد.

البته برخی از استان‌ها اعلام کرده اند که تمامی جایگاه‌های سوخت عرضه کننده سوخت سهمیه‌ای آن‌ها به سامانه هوشمند سوخت متصل شده اند. این در حالی است که در برخی استان‌ها این مشکل هنوز مرتفع نشده است.

در حال حاضر ۴ هزار و ۳۰۰ جایگاه سوخت در کشور وجود دارد که براساس آخرین گزارش وزارت نفت، ۳ هزار و ۱۰۰ جایگاه آن به سامانه هوشمند سوخت متصل شده است.

هر آنچه که باید درباره سهمیه بنزین جبرانی بدانید!
سهمیه سوخت جبرانی چقدر است؟

گرچه دولت متعهد شده که سهمیه جبرانی بنزین را در پایان ماه جاری در کارت‌های هوشمند سوخت شارژ کند، اما هنوز مقدار این سهمیه را اعلام نکرده است. سخنگوی شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی در این رابطه می‌گوید هر میزانی که به ما ابلاغ شود، برای مالکان خودرو واریز می‌کنیم.

وزیر نفت هم پیش‌تر گفته بود که مقدار سهمیه در حال بررسی است که پس از مشخص شدن اعلام و در پایان آبان‌ماه نیز به کارت‌های سوخت واریز می‌شود. البته او تاکید کرده که 

در این میان هیات دولت نیز مصوبه‌ای در این باره نداشته و هنوز مشخص نیست که چه میزان بنزین جبرانی به وسایل نقلیه تعلق می‌گیرد.  

علاوه بر این، مجلسی‌ها هم می‌گویند اینکه آیا سهمیه بیشتری برای این ماه به مردم داده شود یا خیر به دولت بازمی گردد.

اما برخی فعالان رسانه‌ای پیش بینی می‌کنند که میزان بنزین جبرانی وسایل نقلیه، ۶۰ لیتر معادل سهمیه بنزین ماهانه خودرو‌های سواری باشد.

هر آنچه که باید درباره سهمیه بنزین جبرانی بدانید!

بنزین جبرانی به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟

شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی می‌گوید که این سهمیه به خودرو‌های سواری، موتورسیکلت‌ها، آموزشگاه‌ها و همه وسایل نقلیه‌ای که از کارت سوخت استفاده می‌کنند، تعلق می‌گیرد.

علاوه بر این وزارت نفت اعلام کرده که سهمیه قبلی مالکان خودرو در کارت‌ها محفوظ است و مردم نگران این مساله نباشند و پس از رفع کامل مشکل در همه جایگاه‌ها می‌توانند از این سهمیه استفاده کنند.  

برچسب ها: سهیمه بنزین
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین