قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۰/۰۸/۱۱

قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۰/۰۸/۱۱

قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار امروز ۱۱ آبان ماه تا لحظه تنظیم گزارش به ۱۷۹۱ دلار رسید.
کد خبر: ۱۰۰۲۶۳
بازدید : ۳۶۸۱
۱۱ آبان ۱۴۰۰ - ۰۶:۵۸

فرادید| طلا عیرغم نزدیک شدن به کانال ۱۸۰۰، اما در ۲۴ ساعت گذشته با کاهش ۰.۱۳ درصد روبه رو شد. امروز ۱۱ آبان ماه قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار به ۱۷۹۱ دلار رسید.

در حالی که به دنبال کاهش قیمت قابل توجه قیمت طلا در جلسه قبل برخی سرمایه گذاران اقدام به خرید کرده اند، قیمت فلز زرد دیروز اندکی افزایش داشت، اما در آستانه نشست مهم فدرال رزرو و پس از انتشار آمار‌ها در مورد رشد نرخ تورم در آمریکا فعالان بازار همچنان محتاطانه حرکت می‌کنند.

به گزارش فرادید؛ حمایت از ضعیف‌تر شدن شاخص دلار آمریکا، قوی‌تر شدن قیمت‌های نفت خام و کاهش بازده اوراق قرضه دولت آمریکا در اولین روز معاملاتی هفته و ماه دلیل افزایش بالای قیمت طلا بوده است.

نتایج نظرسنجی قیمت طلا کیتکو نشان از آن دارد که از ۱۳ تحلیلگر شرکت کننده در وال استریت، ۵۳.۸ درصد قیمت طلا را نزولی پیش‌بینی می‌کنند. ۳۰.۸ درصد دیگر این قیمت را بدون تغییر ارزیابی کرده و تنها ۱۵.۴ درصد آن را صعودی عنوان کرده اند.

با این حال سرمایه‌گذاران خرد نسبت به آینده خوشبین‌تر هستند. از ۷۴۵ سرمایه گذار خرد شرکت کننده در این نظرخواهی، ۶۰.۵ درصد قیمت‌های این هفته را صعودی دانسته وتن‌ها ۲۲.۵ درصد این روند را نزولی پیش بینی کرده‌اند.

جفری هالی، تحلیلگر ارشد بازار منطقه آسیا اقیانوسیه در شرکت OANDA اظهار کرد: حتی اگر دلار عقب نشینی کند و قیمت طلا افزایش پیدا کند، سرمایه گذاران طلا برای خرید در بالای مرز ۱۸۰۰ دلار محتاط خواهند بود.

وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز هم پیش بینی کرد: هر اونس طلا ممکن است حمایت در سطح ۱۷۷۶ دلار را مجددا تست کند و شکسته شدن این سطح ممکن است باعث شود تا سطح ۱۷۶۴ دلار عقب نشینی کند.

گروه بی طرف معتقد است که طلا تا زمانی که قیمت‌ها با موفقیت از سطح ۱۸۰۰ دلار در هر اونس عبور نکنند، در محدوده معاملاتی گسترده خود باقی خواهد ماند.

طلا در وضعیت افزایش تورم معمولا به عنوان محل امن سرمایه گذاری تلقی می‌شود، اما کاهش اقدامات محرک مالی و بالا رفتن نرخ بهره جهت مهار فشار‌های تورمی سبب بالا رفتن سوددهی اوراق قرضه دولتی شده و هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا را افزایش می‌دهد.

بر اساس گزارش رویترز، دلار در معاملات روز جاری نزدیک به بالاترین رکورد دو هفته گذشته که روز جمعه به آن صعود کرده بود، ایستاد و طلا را برای خریداران غیرآمریکایی گران‌تر کرد.

قیمت لحظه ای فلزات گران بها

برچسب ها: قیمت طلا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین