احمد آزاد خواننده قدیمی درگذشت

احمد آزاد خواننده قدیمی درگذشت

احمد آزاد چند سالی بود که در اصفهان زندگی می‌کرد. احمد آزاد امروز، دهم آبان ۱۴۰۰ پس از مدتی بیماری در سن ۶۰ سالگی درگذشت
کد خبر: ۱۰۰۲۶۸
بازدید : ۵۰۶۵
۱۱ آبان ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۳

احمد آزاد، خواننده قدیمی در سن ۶۰ سالگی در ایران درگذشت.

احمدآزاد در ۱۷ فروردین ۱۳۴۰ متولد شد. آزاد خواننده، آهنگساز، شاعر، ترانه‌سرا، نوازنده، روزنامه‌نگار، نویسنده، مجری و برنامه ساز رادیو و تلویزیون بود.

احمد آزاد در اصفهان دوره‌های ردیف‌ها و دستگاه‌های موسیقی ایران را نزد تاج اصفهانی و سلفژ را نزد هوشنگ بهشتی گذراند. پس از خروج از ایران و زمانی که در رشته مهندسی برق به تحصیل اشتغال داشت، مبانی موسیقی را نزد لقمان ادهمی و مهدی تاکستانی فرا گرفت.

او هم‌چنین ردیف‌های آوازی را با دوامی، میرزا عبدالله، محمود کریمی گذراند و در مقاطعی از محضر حبیب‌الله خان بدیعی، جلیل زلاند و ایرج بهره برد. وی همچنین در دانشگاه‌های آمریکا به تحصیل در رشته‌های مهندسی برق، مهندسی پرواز، خلبانی، دکترای متافیزیک، و روانشناس اجتماعی، هیپنوتیزم بالینی پرداخت.

او در اویل فعالیتش در امریکا با سیاوش زندگانی به همکاری و اجرای کنسرت پرداخت. احمد آزاد در دهه شصت با خواندن آهنگ‌هایی موسوم به کوچه بازاری به شهرت رسید. احمد آزاد چند سالی بود که در اصفهان زندگی می‌کرد. او امروز، دهم آبان ۱۴۰۰ پس از مدتی بیماری در سن ۶۰ سالگی درگذشت.

بنابر آگهی فوت که صفحه اینستاگرامی وب‌سایت خصوصی منتشر کرده، احمد آزاد در اصفهان و در آرام‌گاهی خانوادگی به خاک سپرده شده و چهارشنبه برای او مراسم سوم و هفتم برگزار می‌شود.

برچسب ها: احمد آزاد درگذشت
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین