حضور «احمد مسعود» در تاجیکستان؟!

حضور «احمد مسعود» در تاجیکستان؟!

درحالی که تاکنون محل حضور فرمانده نیرو‌های پنجشیر مشخص نبود، سخنگوی این جبهه تأیید کرد که «احمد مسعود» در تاجیکستان است.
کد خبر: ۱۰۰۲۹۷
بازدید : ۶۱۸۸
۱۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۳

 «کبیر واثق» سخنگوی نیرو‌های پنجشیر و معاون والی سابق پنجشیر اعلام کرد که «احمد مسعود» فرمانده این جبهه در تاجیکستان است، اما گاهی برای دیدار با واحد‌های مقاومت در مناطق مختلف این کشور به افغانستان سفر می‌کند.

سخنگوی نیرو‌های پنجشیر به «تاس» گفت که مسعود در تلاش است کشور‌های منطقه و جامعه جهانی را برای مبارزه با طالبان متقاعد کند. واثق افزود که این جبهه با تاجیکستان که «کمک‌های قابل توجهی به مردم افغانستان در مبارزه با طالبان ارائه کرده است» روابط خوبی دارد.

پیش از این «امامعلی رحمان» رئیس جمهور تاجیکستان در هفتاد و ششمین مجمع عمومی سازمان ملل خواستار برگزاری انتخابات و ایجاد یک دولت فراگیر در افغانستان با حضور همه گروه‌های قومی به ویژه تاجیک‌ها شده بود.

وی با غیرفراگیر خواندن دولت سرپرست طالبان گفته بود که اعلام هر حکومتی بدون در نظر گرفتن منافع شهروندان افغانستان می‌تواند عواقب فاجعه باری به دنبال داشته باشد و نسبت به تهدید فزاینده تروریسم بین المللی در افغانستان نیز هشدار داد.

طالبان در واکنش به این اظهارات به تاجیکستان هشدار داد که در امور داخلی افغانستان دخالت نکند.

برچسب ها: احمد مسعود
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین