طرح جدید فرزندآوری؛ پرداخت یارانه خودرو برای فرزند دوم

طرح جدید فرزندآوری؛ پرداخت یارانه خودرو برای فرزند دوم

نماینده مردم اصفهان در خصوص طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت بیان کرد: طبق این طرح مادرانی که فرزند دوم آنان متولد شود، بدون نوبت و قرعه‌کشی خودروی ایرانی به آنان فروخته می‌شود.
کد خبر: ۱۰۰۳۱۲
بازدید : ۵۷۴۸
۱۲ آبان ۱۴۰۰ - ۰۷:۲۱

امیرحسین بانکی‌پور، نماینده مردم اصفهان در خصوص طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت بیان کرد: در طرح مذکور برای تولد فرزند دوم تسهیلات ویژه‌تری در نظر گرفته‌ایم و یکی از تسهیلات آن است که به مادرانی که فرزند دوم آنان متولد می‌شود، بدون نوبت و قرعه‌کشی خودروی ایرانی فروخته شود و از آنجایی که تفاوت قیمت خودرو در کارخانه و بازار بسیار زیاد است، مبلغ قابل توجهی از این طریق به‌دست می‌آورند.

رئیس کمیسیون مشترک طرح «حمایت از خانواده و جوانی جمعیت» گفت: «علاوه بر این، متاسفانه در کشور ما تک‌فرزندی و دو فرزندی، تثبیت و برای تشویق به تولد فرزند سوم هم تسهیلاتی در نظر گرفته شده است.

یکی از مواردی که در طرح مذکور آمده این است «کسانی که اجاره‌نشین هستند و فرزند سوم آنان به دنیا بیاید، یک زمین یا واحد مسکونی ۲۰۰متری به قیمت تمام‌شده زمین با دو سال تنفس و هشت سال قسط‌بندی پس از تولد فرزند سوم در اختیار آنان قرار گیرد.» البته این مسأله مربوط به افرادی است که فرزند سوم آنان بعد از ابلاغ قانون به دنیا بیاید.

بانکی‌پور با اشاره به اینکه در این طرح تسهیلات خوبی برای خانواده‌هایی که چندقلو دارند هم در نظر گرفته شده است، گفت: مطابق با این طرح، بین ۳۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه با تنفس شش ماهه برای تولد دوقلو‌ها به خانواده آنان داده می‌شود.

همچنین بین «۶۰ تا ۱۵۰میلیون تومان برای تولد سه‌قلو‌ها با تنفس شش ماهه»، ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان برای تولد چهار قلو‌ها و… ۱۵۰ تا ۲۵۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه برای تولد پنج‌قلو‌ها در این طرح در نظر گرفته شده است.

رئیس کمیسیون مشترک طرح «حمایت از خانواده و جوانی جمعیت» افزود: در این طرح آمده است که «کمک‌هزینه اولاد هر سال نسبت به سال قبل دو برابر افزایش یابد.» در حال حاضر کمک‌هزینه اولاد بسیار کم است، اما با اجرای این طرح در چند سال آینده مبلغ قابل توجهی تحت عنوان «کمک‌هزینه اولاد» به خانواده‌ها تعلق می‌گیرد.

منبع: تجارت نیوز

برچسب ها: فرزند آوری
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه