مشاغل پررونق دهه آینده کدام هستند؟

مشاغل پررونق دهه آینده کدام هستند؟

تکنسین‌های توربین‌های بادی در صدر لیست پرتقاضاترین شغل‌های دهه آینده قرار دارند و انتظار می‌رود این گروه از کارکنان با ۶۸ درصد افزایش روبه‌رو باشند.
کد خبر: ۱۰۰۳۳۳
بازدید : ۵۹۷۸
۱۲ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۶

در حالی که اشتغال آمریکا در طول ۱۰ سال آینده رشد قابل توجهی را تجربه خواهد کرد، گزارش‌های اداره آمار کار آمریکا نشان می‌دهند شغل‌های خاصی با افزایش تقاضا روبه‌رو خواهند بود.

طبق تجزیه و تحلیل‌های جدید اداره آمار کار، تا سال ۲۰۲۰ آمریکا حدود ۱۲میلیون موقعیت شغلی جدید ایجاد خواهد کرد که بسیاری از آن‌ها در صنایعی خواهند بود که بیشترین ضربه را در دوران همه‌گیری متحمل شده‌اند.

آماده‌سازی غذا و شغل‌های خدماتی، چون پیشخدمتی، آشپزی و کارکنان فست فود‌ها تا سال ۲۰۳۰ شاهد اضافه شدن ۵/ ۱میلیون موقعیت شغلی جدید خواهند بود. تکنسین‌های توربین‌های بادی در صدر لیست پرتقاضاترین شغل‌های دهه آینده قرار دارند و انتظار می‌رود این گروه از کارکنان با ۶۸ درصد افزایش روبه‌رو باشند.

سایر شغل‌ها در این رده‌بندی در سه گروه اصلی انرژی‌های تجدیدپذیر، داده و خدمات درمانی، طبقه‌بندی می‌شوند. مایکل وولف، رئیس اداره آمار کار به خبرگزاری CNBC گفته است که با کاهش هزینه‌ها و در اولویت قرار گرفتن کاهش انتشار دی اکسید کربن توسط بسیاری از کشور‌ها علاقه‌مندی به انرژی‌های بادی و خورشیدی به اوج خود رسیده است.

سایر شغل‌ها، چون تحلیلگر امنیت اطلاعات و محققان داده نیز با افزایش کار از خانه و به صورت آنلاین، محبوبیت بیشتری به دست خواهند آورد. به گفته وولف، با افزایش دورکار کردن کارکنان، شرکت‌ها برای افزایش بهره‌وری در این فضا سرمایه‌گذاری بیشتری در نرم افزار و سیستم‌ها انجام می‌دهند و تمرکزشان نیز روی داده‌ها و اطلاعات آنلاین‌شان افزایش می‌یابد.

در حالی که همه‌گیری کرونا نیاز به خدمات درمانی را به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش داده است، ادامه روند تقاضا برای کار در این بخش در واقع از سوی جمعیت در حال پیری است. متولدین سال‌های ۱۹۴۶ تا ۱۹۶۴ که جمعیت‌شان بسیار بیشتر از نسل‌های دیگر است در حال ورود به دهه ۶۰ و ۷۰ زندگی‌شان، یعنی زمانی که مردم نیاز بیشتری به خدمات درمانی دارند، هستند؛ به طوری‌که شاهد افزایش چشمگیر در تعداد افرادی خواهیم بود که مصرف‌کننده این خدمات هستند.

وولف همچنین پیش‌بینی می‌کند که نرخ مشارکت نیروی کار با افزایش سن کارکنان و کاهش تعداد افراد جوان (بین ۱۶ تا ۲۴ سال) که تمایل به کار کردن دارند، کاهش خواهد یافت؛ در حال حاضر تعداد بیشتری از افراد به دنبال ادامه تحصیلات خود پس از پایان دوره دبیرستان هستند، بنابراین مردم به سرعت قبل وارد بازار کار نمی‌شوند.

از سوی دیگر کار کردن پاره‌وقت حین دوران تحصیلات در مدرسه یا دانشکده قبلا بیشتر بین مردم رایج بود، در حالی که حالا مردم بیشتر ترجیح می‌دهند که تمام وقت درس بخوانند و به طور همزمان وارد بازار کار نشوند. گرچه پیش‌بینی‌های بلندمدت امیدوارکننده است، با افزایش موارد ابتلا به کووید-۱۹ و مختل شدن روند بهبود اقتصادی، بازار کار ایالات متحده آمریکا با چالش‌های بیشتری روبه‌رو شده است.

براساس آمار‌های اداره آمار کار، بعد از رشد قوی بازار کار در ماه جولای، روند رشد اقتصادی کند شده است به طوری که در ماه آگوست تنها ۲۳۵ هزار موقعیت شغلی اضافه شده است. این عدد بسیار کمتر از ۷۲۰هزار استخدامی است که اقتصاددانان پیش‌بینی کرده بودند.

مترجم: سارا بنی صدر
منبع: CNBC

برچسب ها: مشاغل پررونق
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین