فرزندان مارادونا مسئول مرگ او هستند؟

فرزندان مارادونا مسئول مرگ او هستند؟

وکیل سابق اسطوره فوتبال آرژانتینی معتقد است که اهمال فرزندان کاپیتان سابق آلبی‌سلسته در مرگ او تأثیرگذار بوده است.
کد خبر: ۱۰۰۳۷۲
بازدید : ۵۰۴۹
۱۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۳

نزدیک به یک سال پس از مرگ دیگو آرماندو مارادونا و کمتر از یک هفته پس از سالروز تولد اسطوره فقید فوتبال آرژانتین، مرحله‌ای جدید از تحقیقات درباره عوامل درگذشت کاپیتان پیشین آلبی‌سلسته آغاز شده است.

در این دور از تحقیقات اولین بار ماتیاس مورلا، دوست و وکیل سابق مارادونا احضار شده است تا درباره این ماجرا به قاضی دادگاه سن‌اسیدرو که مسئولیت رسیدگی به این پرونده را برعهده دارد، توضیح دهد.

او نه به عنوان متهم یا شریک جرم، بلکه به عنوان شاهد و به درخواست وکلای دختران مارادونای فقید، دالما و جیانیا به دادگاه فراخوانده شده است اگرچه دختران مارادونا با ماتیاس مورلا اختلافاتی دارند و در ماجرای فوت پدرشان از او کینه به دل گرفته‌اند.

ظاهراً، اما عکس این موضوع هم صدق می‌کند و ماتیاس مورلا معتقد است که اهمال دختران مارادونا در مرگ پدرشان تأثیرگذار بوده است. در واقع در جلسه سه ساعته‌ای که مورلا توضیحات خود را در دادگاه ارائه کرد، او مدعی شد که بی‌تفاوت دختران مارادونا در انجام مراقبت حداکثری از پدرشان در مرگ «پسر طلایی» فوتبال آرژانتین تأثیر داشته است.

مورلا دقایقی پس از حضورش در دادگاه برای ارائه توضیحات به قاضی، گفت‌و‌گوی کوتاهی با رسانه‌ها داشت و به آن‌ها گفت: «من در این جلسه می‌خواهم همه آنچه که از دیه گو دیدم را شرح بدهم و وضعیت او را در جلساتی که دیدم توضیح دهم.»

وکیل سابق مارادونا سپس توضیحاتش در دادگاه را با حمله مستقیم به دختران مارادونا اغاز کرد. او گفت: اینکه مارادونا پس از عمل جراحی‌اش در خانه‌ای در منطقه تیگره نگهداری شود آن هم در حالی که امکان پرستاری از او در خانه‌اش در منطقه لاپلاتا وجود داشت، یک تصمیم جنون‌آمیز بود که توسط خانواده مارادونا اتخاذ شد.

شرایط مراقبت از مارادونا در آن خانه در منطقه تیگره بد بود. دیه‌گه هرگز در آن خانه زندگی نکرده بود. من وقتی در آنجا به او سر زدم دیدم که حالش خوب نیست و صدایش هم عجیب بود؛ مثل ربات شده بود.

به نظر می‌رسد در نزاع حقوقی میان بازماندگان مارادونا و وکیل او هر یک از طرفین سعی دارند دیگری را مسبب به کم‌کاری در مراقبت از اسطوره فقید آرژانتین جلوه دهد و باید دید که در نهایت قضات آرژانتینی سهم کدام طرف را در رقم خوردن یکی از تلخ‌ترین اتفاقات تاریخ فوتبال بیشتر می‌داند.

برچسب ها: مارادونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه