هواشناسی ایران امروز ۱۴۰۰/۰۸/۱۵

هواشناسی ایران امروز ۱۴۰۰/۰۸/۱۵

با توجه به تحلیل نقشه‌های هواشناسی ایران امروز ۱۵ آبا ماه برای اغلب استان‌های کشور بارش باران گاهی رعدوبرق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.
کد خبر: ۱۰۰۴۰۹
بازدید : ۳۷۸۹
۱۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۷

فرادید| بر اساس هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران امروز ۱۵ آبان ماه در سواحل دریای خزر و خراسان شمالی بارش پراکنده رخ می‌دهد و در دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان‌های قزوین، البرز، تهران و غرب سمنان، استان‌های مرکزی، قم، غرب اصفهان، شرق لرستان، خوزستان، چهارمحال وبختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، فارس، بوشهر، غرب یزد، کرمان، هرمزگان، خراسان جنوبی، جنوب خراسان رضوی و شمال سیستان و بلوچستان بارش باران گاهی رعدوبرق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

همچنین کاهش نسبی دما در حدود ۳ تا ۵ درجه سانتیگراد در این مناطق انتظار می‌رود و در مناطق سرسیر و مرتفع بارش برف رخ می‌دهد.

روز یکشنبه در دامنه‌های جنوبی البرز و استان‌های واقع در غرب و مرکز کشور بارش کاهش می‌یابد و در جنوب غرب، جنوب و جنوب شرق کشور بارش ادامه خواهد داشت. در این روز در جزایر واقع در خلیج فارس نیز افزایش ابر گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید رخ می‌دهد.

باید توجه داشت که بارش در جنوب غرب کاهش می‌یابد و در استان‌های فارس، شرق چهارمحال وبختیاری و کهگیلویه و بویر احمد، جنوب اصفهان، کرمان، هرمزگان و خراسان جنوبی وقوع رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش فرادید و به نقل از سازمان هواشناسی ایران، سه شنبه در شرق و جنوب شرق کشور وزش باد پدیده حاکم خواهد بود و در ارتفاعات کرمان و هرمزگان ابرناکی و بارش پراکنده رخ می‌دهد.

چهارشنبه نیز جوی پایدار در کل کشور استقرار خواهد داشت و در اواخر وقت با نفوذ جریان‌های شمالی روی غرب دریای خزر، بارش در اردبیل و گیلان آغاز می‌شود.

آسمان تهران فردا ابری همراه با مه رقیق، گاهی بارش باران و به‌تدریج کاهش ابر با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۱۲ درجه سانتیگراد و طی روز دوشنبه صاف تا قسمتی ابری و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۶ و حداکثر دمای ۱۳ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طی امروز و فردا بندرعباس با دمای ۳۲ و۳۰ درجه سانتیگراد گرم‌ترین مرکز استان کشور پیش‌بینی می‌شود. سردترین مرکز استان‌های کشور نیز امروز اراک، قزوین، کرج و همدان با دمای ۸ درجه سانتیگراد هستند و اراک فردا نیز با دمای ۹ درجه سانتیگراد این شرایط را تجربه خواهد کرد.

وضعیت آب و هوای ایران

برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه