قیمت بیت کوین، امروز ۱۴۰۰/۰۸/۱۶

قیمت بیت کوین، امروز ۱۴۰۰/۰۸/۱۶

قیمت بیت کوین، امروز ۱۶ آبان ماه با ثبت افزایش ۱.۰۱ درصد به ۶۱,۹۴۲ دلار معادل ۱,۷۴۴,۹۳۰,۶۰۰ تومان رسید.
کد خبر: ۱۰۰۴۴۰
بازدید : ۳۵۸۷
۱۶ آبان ۱۴۰۰ - ۰۶:۵۲

فرادید| بیت کوین همچنان در کانال ۶۱ هزار دلار قرادارد، اما نسبت به روز گدشته با رشد قیمت همراه بوده است. امروز ۱۶ آبان ماه قیمت بیت کوین با ۱.۰۱ درصد افزایش نرخ به ۶۱,۹۴۲ دلار معادل ۱,۷۴۴,۹۳۰,۶۰۰ تومان رسید.

روز ۱۱ آبان، بیت کوین به بالاترین سطح دو هفته‌ای خود یعنی بیش از ۶۴,۰۰۰ دلار رسید،  در ادامه این روند صعودی، به شدت سقوط کرد. به این ترتیب، به جای به چالش کشیدن آخرین رکورد قیمت در ۶۷,۰۰۰ دلار، خرس‌ها حرکت این ارز را متوقف کردند و آن را به سمت پایین کشاندند.

به گزارش فرادید؛ در روز‌های بعد، بیت کوین به تدریج ارزش خود را از دست داد و پس از انتشار اخبار مرتبط با نرخ تورم ایالات متحده، به ۶۰,۰۰۰ دلار رسید.

بیت کوین یک ذخیره ارزش عالی و پوشش در مقابل تورم محسوب می‌شود که توجه سرمایه گذاران را به خود جلب کرده است. حتی جی پی مورگان تصور می‌کند، بیت کوین نسبت به طلا در بین سرمایه گذاران نهادی بیشتر ترجیح داده می‌شود.

با این وجود، به نظر می‌رسد که خبر اینکه آمریکا قصد دارد تورم را در کوتاه مدت مهار کند، قیمت دارایی را در کوتاه مدت تحت تاثیر قرار داد. پس از انتشار اخبار، قیمت بیت کوین به سرعت به حمایت ۶۰,۰۰۰ دلاری سقوط کرد. با این حال، افت قیمت کوتاه مدت بود و قیمت بیت کوین به همان سرعت به بیش از ۶۱ هزار دلار بازگشت.

بیت کوین قبل از کاهش تا ۶۱,۰۰۰ دلار و حتی سطوح پایین تر، در حدود ۶۲,۰۰۰ دلار آرام گرفت. در حال حاضر، ارزش بازار این ارز تا ۱.۱۵۰ تریلیون دلار کاهش یافته است، در حالی که چیرگی آن بر آلتکوین‌ها به حدود ۴۲.۵ ٪ رسیده است.

نمودار RSL
یک معامله گر و تحلیلگر ناشناس که با نام مستعار @TechDev_۵۲ در توئیتر فعالیت می‌کند، مطمئن است که تنها یک اندیکاتور می‌تواند به طور دقیق پیش بینی کند که قیمت بیت کوین کجا اوج و پایین‌ترین چرخه خود را تجربه می‌کند.

در این نمودار، قیمت بیت‌کوین پس از پایین‌ترین نقطه به اوج خود نمی‌رسد: یعنی در سال‌های ۲۰۱۱ (۱۳۸۹)، ۲۰۱۲ (۱۳۹۰) و ۲۰۱۴ (۱۳۹۲)، شاهد دو پیک متوالی بودیم.

طبق این مدل، قیمت بیت کوین به دنبال اوج خود در نواحی ۱۴۰,۰۰۰ تا ۱۶۰,۰۰۰ دلاری در اوایل سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ (دی تا اواسط بهمن ۱۴۰۰) است. در حال حاضر، خط RSI به زیر ۷۰ می‌رسد و به منطقه “اشباع خرید متوسط” نزدیک‌تر می‌شود.

قیمت لحظه ای بیت کوین

برچسب ها: قیمت بیت کوین
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین