حکم تعطیلی ۴بیمارستان تهران برای دریافت میلیاردها تومان از بیماران کرونایی

حکم تعطیلی ۴بیمارستان تهران برای دریافت میلیاردها تومان از بیماران کرونایی

برخی رسانه‌ها معتقدند که تخلفات صورت گرفته در چهار بیمارستان شناخته شده در پایتخت مربوط به پیک چهارم و پنجم کرونا است، درست در زمانی که بیشتر بیمارستان با کمبود تخت مواجه بودند. از این رو بهانه‌ای وجود داشت تا برخلاف قانون، بیمارستان‌ها برای پذیرش بیمار، مبلغی اضافه‌تر از تعرفه درمان طلب کنند.
کد خبر: ۱۰۰۵۱۰
بازدید : ۴۳۲۸
۱۷ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۲

فرادید| مدیرکل تعزیرات حکومتی تهران می‌گوید که با محرز شدن تخلف چهار بیمارستان در پایتخت حکم تعطیلی آن‌ها صادر شده است. بررسی‌ها نشان می‌دهد که این چهار بیمارستان در مجموع بیش از ۲۲ میلیارد تومان، اضافه بر تعرفه مرسوم از بیماران دریافت کرده‌اند.

به گزارش فرادید؛ براساس گفته محمدعلی اسفنانی، چهار بیمارستان متخلف از بیماران به خصوص بیماران کرونایی هزینه نامتعارف دریافت کردند.

البته او اسامی این بیمارستان‌ها را اعلام نکرده و گفته که تا زمان قطعی شدن حکم آن‌ها، نامی از این بیمارستان‌ها منتشر نمی‌شود.  

اما طبق اعلام او، هر چهار بیمارستان پروانه مسئول فنی و پروانه تاسیس آن‌ها لغو شده و طبق قانون باید تعطیل شوند، مگر اینکه تا صدور حکم قطعی، رضایت شاکیان را جلب کنند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی تهران می‌گوید که بیمارستان‌های مذکور برای سومین بار مرتکب تخلف شده اند. از این رو طبق قانون باید تعطیل شوند.
حکم تعطیلی ۴ بیمارستان تهران و ماجرای تخلفات میلیاردی!

اضافه دریافت چهار بیمارستان متخلف پایتخت چقدر بود؟

طبق گفته مسئولان تعزیرات حکومتی تهران بزرگترین تخلف متعلق به یک بیمارستان شناخته شده در تهران است. بر این اساس بیمارستان مذکور ۲۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان از مردم اضافه دریافت داشته است.

محمدعلی اسفنانی می‌گوید که این بیمارستان باید علاوه بر استرداد این وجه باید سه میلیارد و ۱۳۰ میلیون ریال نیز به عنوان جزای نقدی در حق صندوق دولت پرداخت کند.

او نگفته که بیمارستان دوم چه میزان اضافه دریافت از مردم داشته است، اما گفته که این بیمارستان  محکوم شده تا ۱۰ برابر ارزش تخلف انجام شده را به عنوان جزای نقدی بپردازد.

براساس اعلام این مسئول، بیمارستان سوم هم ۱۷۸ میلیون ریال اضافه دریافت از مردم داشته است که علاوه بر استرداد این وجه باید یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال نیز جزای نقدی پرداخت کند.

در نهایت نیز بیمارستان چهارم نیز محکوم شد ۴۵۸ میلیون ریال اضافه دریافت از مردم را به شکات برگرداند و علاوه بر این به پرداخت ۲۱ میلیارد و ۶۰۷ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شده است.

حکم تعطیلی ۴ بیمارستان تهران و ماجرای تخلفات میلیاردی!
بیمارستان‌های متخلف تعطیل می‌شوند؟

تقریبا ۲۱ ماه از شیوع کرونا در ایران و گذشته و در این مدت گزارش‌های متفاوتی از دریافت هزینه‌های عجیب در برخی بیمارستان‌های تهران منتشر می‌شد. گزارش‌هایی که مدعی بودند برخی بیمارستان‌ها برای پذیرش بیمارشان مبلغ ۱۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان طلب کرده اند.

از طرفی، برخی رسانه‌ها معتقدند که تخلفات صورت گرفته در چهار بیمارستان شناخته شده در پایتخت مربوط به پیک چهارم و پنجم کرونا است، درست در زمانی که بیشتر بیمارستان با کمبود تخت مواجه بودند. از این رو بهانه‌ای وجود داشت تا برخلاف قانون، بیمارستان‌ها برای پذیرش بیمار، مبلغی اضافه‌تر از تعرفه درمان طلب کنند.

با این وجود تعزیرات حکومتی رای اولیه به تعطیلی بیمارستان‌های متخلف داده است. این در حالی است که وزارت بهداشت احتمال بروز موج ششم کرونا را بالا  می‌داند و وزیر دستور داده تا بیمارستان‌ها در حالت آماده باش باشند.

در چنین شرایطی به نظر می‌رسد که تعطیلی و رسیدگی به پرونده بیمارستان‌های متخلف به زمان دیگری موکول شود.  

هر چند مدیرکل تعزیرات حکومتی تهران هم این موضوع را تلویحا تایید کرده است.  

او گفته که اگر این چهار بیمارستان بتوانند رضایت شکات را فراهم کنند مشمول تخفیف خواهند شد، چرا که تعطیلی بیمارستان در این شرایط به مصلحت نیست.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین