هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۸/۱۸

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۸/۱۸

با توجه به هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران، امروز ۱۸ آبان ماه در جنوب کشور بارش پراکنده رخ می‌دهد.
کد خبر: ۱۰۰۵۴۴
بازدید : ۵۲۳۳
۱۸ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۳

فرادید| بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی ایران امروز ۱۸ آبان ماه و طی ۲۴ ساعت آینده در کرمان، جنوب و شرق فارس، جنوب بوشهر، هرمزگان، جزایر واقع در شرق خلیج فارس و تنگه هرمز، جنوب خراسان جنوبی و شمال سیستان وبلوچستان بارش پراکنده رخ می‌دهد و در سایر مناطق کشور جوی آرام و پایدار انتظار می‌رود.

روز چهارشنبه به‌تدریج با گذر موج تراز میانی از نوار شمالی کشور در بعدازظهر در شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان و غرب مازندران بارش باران آغاز می‌شود.

به گزارش فرادید و به نقل از سازمان هواشناسی ایران، پنجشنبه گستره بارش شمال غرب، غرب و دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان‌های قزوین، البرز و تهران و غرب استان مرکزی را در بر خواهد گرفت و دریای خزر مواج پیش‌بینی می‌شود.

همچنین روز جمعه بارش در شمال غرب کاهش می‌یابد و به مناطقی از خوزستان، چهار محال وبختیاری، سمنان و خراسان شمالی گسترش می‌یابد. شنبه به‌تدریج با گذر شرق‌سوی موج فقط در خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش پراکنده رخ می‌دهد.

طی روز‌های سه‌شنبه تا چهارشنبه در مناطق صنعتی و پرجمعیت به‌ویژه در استان‌های تهران، البرز، مرکزی، آذربایجان شرقی و خراسان رضوی افزایش غلظت آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا انتظار می‌رود.

آسمان تهران فردا صاف و غبار محلی و در بعداز ظهر وزش باد و اوایل شب نیمه‌ابری با حداقل دمای ۶ و حداکثر دمای ۱۵ درجه سانتیگراد و طی چهارشنبه نیمه‌ابری و وزش باد به‌تدریج ابری و بارش باران با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۱۵ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طی امروز و فردا بندرعباس با دمای ۳۱ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد و کرمان با دمای ۱۲ و ۱۴ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

وضعیت آب و هوای ایران

برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه