کنایه شقایق دهقان به بهاره رهنما

کنایه شقایق دهقان به بهاره رهنما

شقایق دهقان در پستی نسبت به ویدئوی جنجالی بهاره رهنما واکنش نشان داد.
کد خبر: ۱۰۰۶۰۷
بازدید : ۶۵۵۷
۱۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۴

شقایق دهقان، بازیگر سینما و تلویزیون بعد از اظهارات بهاره رهنما پستی را در این باره منتشر کرد.

وی نوشت:

یادم مى آید یک بار مادربزرگ آمریکایىِ یکى از دوستانم براى مادربزرگِ دیگرِ اهلِ شهرِ ملایرش، سوغاتى یک چکمه ىِ پلاستیکىِ قرمز با لبه ىِ خز دارِ کُرکى صورتى فرستاده بود!

یادم می‌آید از تصور مادربزرگ نُقلى ایرانى در آن چکمه هاىِ براقِ قرمز خیلى خندیدیم! خندیدیم، چون تصورِ پوشیدن کفش و لباسِ رنگى و روشن براى کسى که سنى از او گذشته باشد براى ما عجیب و خنده دار است!

راستش براى نسلى که هر چه زحمت کشیدند و تلاش کردند و جان کندند، چیزى غیر از ناامیدى، با سیلى سرخ نگه داشتنِ صورت و غصه ى آینده فرزند و نواده‌ها را خوردن نصیبشان نشد، باید هم پوشیدن لباس شاد و روشن شوخىِ بد و خنده دارى باشد!

مردِشریفِ پُشت به دوربینِ گوشىِ من نشسته، دستِ کم هفتاد سال سن دارد، ما او را عمو صدا میکنیم، عمو بعد از دستِ کم شصت سال کار کردن، حالا که وقتِ استراحت و آسودگیش است باید شب‌ها تا صبح در سرماى گزنده و بى رحم شب در محوطه راه برود و نگهبانى بدهد و تنها دلخوشى و سرگرمیش همان تلویزیونِ چهارده اینچِ کوچکى باشد که در عکس به آن چشم دوخته!

پدر‌ها و مادرهاىِ شریف و زحمتکشِ ما که عمرى جان کندند و هیچ وقت آسایش سهمشان نشد! آدم دلش میخواهد زمین دهن باز کند و آدم را ببلعد!

پست شقایق دهقان

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین