قیمت طلای جهانی امروز ۱۴۰۰/۰۸/۲۰

قیمت طلای جهانی امروز ۱۴۰۰/۰۸/۲۰

قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار امروز ۲۰ آبان ماه تا لحظه تنظیم گزارش به ۱۸۴۷ دلار رسید.
کد خبر: ۱۰۰۶۲۶
بازدید : ۵۱۵۳
۲۰ آبان ۱۴۰۰ - ۰۶:۵۶

فرادید| روند صعودی قیمت طلا در بازار جهانی ادامه دارد. امروز ۲۰ آبان ماه قیمت هر اونس طلای جهانی با ۰.۰۴ درصد افزایش به ۱۸۴۷ دلار رسید.

افزایش قیمت طلا در حالی رخ داد که وزارت کار ایالات متحده در اوایل روز گزارش داد که شاخص قیمت مصرف کننده آمریکا، که نشان دهنده سبدی از جمله محصولاتی از بنزین و مراقبت‌های بهداشتی گرفته تا مواد غذایی و اجاره است، برای ۱۲ ماه منتهی به اکتبر ۶.۲ درصد افزایش یافته است. این سریعترین رشد CPI از نوامبر (آذر) ۱۹۹۰ بود.

به گزارش فرادید و بر اساس تحلیل رویترز، بازار اکنون منتظر انتشار شاخص قیمت مصرفی آمریکا در روز جاری است. این گزارش به همراه شاخص قیمت تولیدکننده می‌تواند موضع بانک مرکزی آمریکا در خصوص افزایش نرخ‌های بهره را به بوته آزمون بگذارد.

طلا همیشه به عنوان پناهگاه در برابر تورم معرفی شده است. اما در طول سال گذشته به نظر می‌رسد نتوانسته به این نقش خود به درستی عمل کند، زیرا گمانه‌زنی‌های بی‌وقفه مبنی بر اینکه فدرال رزرو مجبور به افزایش سریع‌تر از حد انتظار نرخ اقدام می‌کند، بازدهی خزانه‌داری و دلار را نسبت به قیمت طلا افزایش داده است.

این روند در هفته گذشته پس از اینکه جروم پاول، رئیس فدرال رزرو برای چندمین بار اطمینان داد که بانک مرکزی با هرگونه افزایش نرخ بهره را تنها پس از اواسط سال ۲۰۲۲ و به احتمال زیاد تا پایان سال اتفاق خواهد افتاد، مخالفت خواهد کرد، کاهش یافت.

هارشال باروت، مشاور تحقیقات ارشد شرکت متالز فوکوس در جنوب آسیا گفت: افزایش نرخ‌های بهره ممکن است به سرعتی که بازار‌ها در ابتدا انتظار داشتند روی ندهد و تورم همچنان بالا بماند و فضای مساعدی برای صعود این فلز ارزشمند فراهم کند.

با این حال اگر آمار شاخص قیمت مصرفی بالاتر از حد انتظار باشد، ممکن است باعث سودگیری در بازار طلا شود، زیرا انتظارات برای آغاز زودتر از موعد افزایش نرخ‌های بهره از سوی بانک مرکزی آمریکا برای کنترل تورم را بالا می‌برد. طلا همچنین با مقاومت در سطح ۱۸۳۰ دلار روبروست.

فارغ از افزایش روز چهارشنبه، قیمت طلا برای پنج روز متوالی به طور پیوسته در حال افزایش بوده و طولانی‌ترین روند مثبت خود را از هفته اول جولای (تیر) به دست آورده است، زمانی که بازار به مدت هفت روز در فضای سبز باقی ماند.

اد مویا، تحلیلگر پلتفرم معاملات آنلاین OANDA، در این باره تاکید کرد: «تورم که به بالاترین حد خود در ۳۰ سال گذشته رسید، موسیقی دلنواز به گوش تاجران طلا بود. گمانه‌زنی‌ها در بازار طلا در روز‌های آتی مثبت به نظر می‌آیدد. طلا از سطح ۱۸۴۰ دلار عبور کرد و اکنون با مقاومت آزمایشی در سطح ۱۹۰۰ دلار روبرو است. اگر بازدهی واقعی کاهشی شود، حرکت طلا باید ثابت بماند.»

قیمت لحظه ای فلزات گران بها

برچسب ها: قیمت طلا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین