قیمت بیت کوین، امروز ۱۴۰۰/۰۸/۲۴

قیمت بیت کوین، امروز ۱۴۰۰/۰۸/۲۴

قیمت بیت کوین امروز ۲۴ آبان ماه با ۱.۴۳ درصد افزایش نرخ به ۶۶,۰۸۰ دلار معادل ۱,۹۰۴,۷۲۲,۹۶۰ تومان رسید.
کد خبر: ۱۰۰۷۶۴
بازدید : ۳۶۴۹
۲۴ آبان ۱۴۰۰ - ۰۶:۰۹

فرادید| بیت کوین همچنان در مسیر صعودی حرکت می‌کند. امروز ۲۴ آبان ماه قیمت بیت کوین با ثبت افزایش ۱.۴۳ درصد به ۶۶,۰۸۰ دلار معادل ۱,۹۰۴,۷۲۲,۹۶۰ تومان رسید.

هفته گذشته روز‌های بسیار خوبی برای بیت کوین بود، زیرا بعد از افت قیمت تا مرز ۶۰,۰۰۰ دلار، بهبود قابل ملاحظه‌ای را آغاز کرد و رکورد‌های جدیدی را به ثبت رساند. روز سه شنبه بالاترین سطح قیمت ماه اکتبر (مهر و آبان) در تراز ۶۷,۰۰۰ دلار شکسته شد و یک روز بعد یک بار دیگر با انجام این کار، آخرین رکورد بیت کوین در حدود ۶۹۰۰۰ دلار ثبت شد.

هرچند، این ارز نتوانست به حرکت رو به بالای خود بیش از این ادامه دهد. درست برعکس، در یک روز ۶۰۰۰ دلار از ارزش خود را از دست داد و به زیر ۶۳,۰۰۰ دلار سقوط کرد.

همانطور که دیروز گزارش شد، پس از این افت قیمت، ابتدا شاهد بهبود نسبی و بازگشت به تراز ۶۵,۰۰۰ دلار بودیم، ولی یک کاهش دیگر آن را به پایین‌ترین سطح هفتگی در حدود ۶۲,۰۰۰ دلار رساند. از آن زمان، بیت کوین تا حدودی بهبود یافته و چند ساعت پیش به ۶۶,۰۰۰ دلار رسید.

اما خبر مهمی که می‌توان آن را سیگنالی مهم برای صعود بیت کوین تلقی کرد به‌روزرسانی تپروت شبکه بیت کوین است.

صبح دیروز ساعت ۸:۴۵ (به وقت تهران) ارتقای تپروت در بلاک شماره ۷۰۹,۶۳۲ بیت کوین فعال شد. این به‌روزرسانی که جامعه ارز دیجیتال مدت‌ها انتظارش را می‌کشید، آغاز عصری جدید در شبکه بیت کوین است و وضعیت بلاک چین این ارز دیجیتال را از نظر امنیت، حریم خصوصی و مقیاس‌پذیری بهبود می‌بخشد.

برخی از کارشناسان معتقدند که به‌روزرسانی تپروت شبکه بیت کوین می‌تواند در آینده موجب افزایش قیمت کوین شود و همچنین فعالیت‌های معاملاتی بیت کوین نیز در هفته جاری بیشتر شود.

قیمت بیت کوین صعودی‌ترین الگوی خود را در سال ۲۰۲۱ تاکنون نشان می‌دهد، زیرا قبل از صعود بعدی به سمت حمایت از سطح سقف قبلی عقب نشینی می‌کند. در صورت موفقیت، این حرکت می‌تواند بیت کوین را بسیار نزدیک به نرخ شش رقمی در هر سکه کند.

دو ماه آخر سال ۲۰۲۱ و سه ماهه اول سال ۲۰۲۲، احتمالاً دوره‌ای خواهد بود که علاقه‌مندان به ارز‌های دیجیتال منتظر آن هستند.

نیکلاس مرتن (Nicholas Merten)، تحلیلگر کریپتو، می‌گوید در حالی که دیدگاه او نسبت به بیت‌کوین صعودی است، اما پیش‌بینی‌هایی مبنی بر اینکه که بیت کوین در سال جاری به ۱۰۰,۰۰۰ دلار خواهد رسید، احتمالاً بیش از حد خوش‌بینانه است.

در جلسه استراتژی جدید، مرتن می‌گوید که واکنش نسبتاً ملایم بیت‌کوین به راه‌اندازی صندوق معاملات آتی مبتنی بر مبادلات بیت‌کوین (ETF) می‌تواند علامتی باشد که نشان می‌دهد تغییر قیمت بیت کوین بسیار بیشتر از گذشته طول می‌کشد.

مرتن معتقد است که بیت کوین در نهایت چرخه صعودی خود را با قیمت ۲۰۰,۰۰۰ دلار به پایان می‌رساند، اما تا اواخر سال ۲۰۲۲ به طول خواهد انجامید.

ذکر این نکته، مهم است که در حالی که همه چیز به دنبال قیمت بیت کوین است، سرمایه گذاران باید توجه داشته باشند که شاخص ترس و طمع نشان می‌دهد که “طمع” در بازار وجود دارد. افزایش در این معیار که آن را به قلمرو “طمع افراطی” سوق می‌دهد، نشان می‌دهد که ممکن است اصلاح دیگری وجود داشته باشد.

قیمت بیت کوین تا زمانی که بالای منطقه تقاضای ۲ روزه از ۶۰,۵۲۱ دلار به ۶۳,۶۲۰ دلار باقی بماند احتمالاً صعودی خواهد بود و افزایش می‌یابد. شکست زیر این ناحیه نشان می‌دهد که روایت خوش‌بینانه ما با فشار سربار عظیمی مواجه است و احتمالاً شکست می‌خورد. تایید این امر از بسته‌شدن بیت کوین زیر ۶۰,۰۰۰ دلار به صورت روزانه خواهد بود.

قیمت لحظه ای بیت کوین

برچسب ها: قیمت بیت کوین
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه