فضای ذخیره سازی در واتساپ را مدیریت کنیم!

فضای ذخیره سازی در واتساپ را مدیریت کنیم!

به نظر نمی‌رسد واتساپ حجم زیادی برای ذخیره سازی داشته باشد، با این حال، وقتی هزاران پیام، یادداشت صوتی، عکس، فیلم، و گیف را با افراد به اشتراک می‌گذارید، می‌تواند به سرعت حافظه شما را پر کند.
کد خبر: ۱۰۰۷۹۳
بازدید : ۴۴۵۴
۲۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۷

در این گزارش با قابلیت جدید واتساپ به منظور مدیریت فضای ذخیره سازی و جلوگیری از پر شدن حافظه آشنا می‌شوید.

واتساپ با بیش از ۲ میلیارد کاربر فعال، محبوب‌ترین برنامه پیام رسانی فوری در جهان است. تخمین زده می‌شود که این تعداد ۷۰۰ میلیون بیشتر از یک برنامه دیگر متعلق به فیسبوک در مسنجر باشد، اگرچه واتساپ یک مزیت امنیتی بزرگ در قالب رمزگذاری سراسری دارد.

به نظر نمی‌رسد واتساپ حجم زیادی برای ذخیره سازی داشته باشد، با این حال، وقتی هزاران پیام، یادداشت صوتی، عکس، فیلم، و گیف را با افراد به اشتراک می‌گذارید، می‌تواند به سرعت حافظه شما را پر کند. این قابلیت، ذخیره سازی فضا و حذف سریع فایل‌هایی که دیگر به آن نیاز ندارید را آسان می‌کند. در این گزارش با نحوه استفاده از آن آشنا می‌شوید.

۱. واتس اپ را به آخرین نسخه در آیفون یا اندروید به روز کرده و سپس آن را باز کنید.


۲. اگر پیامی با مضمون «حافظه تقریباً پر است» در بالای صفحه مشاهده کردید، روی آن کلیک کنید. در غیر این صورت، روی سه نقطه در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید و تنظیمات (SETTING) را انتخاب کنید.

فضای ذخیره سازی در واتساپ
۳. روی گزینه ذخیره و داده (storage and data) کلیک کنید.

ذخیره سازی در واتساپ

۴. گزینه مدیریت حافظه (manage storage) را انتخاب کنید.

فضای ذخیره سازی در واتساپ

۵. اکنون باید یک نمای کلی از میزان داده‌ای که استفاده می‌کنید و همچنین چت‌هایی که بیشترین فضا را اشغال می‌کند مشاهده کنید. روی هر چت کلیک کنید تا فایل‌ها را ببینید. از آنجا، روی هر فایلی که می‌خواهید حذف شود کلیک کنید یا گزینه انتخاب همه را بزنید.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه