قیمت طلای جهانی امروز ۱۴۰۰/۰۸/۲۵

قیمت طلای جهانی امروز ۱۴۰۰/۰۸/۲۵

قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار امروز ۲۵ آبان ماه تا لحظه تنظیم گزارش به ۱۸۶۷ دلار و ۵۹ سنت رسید.
کد خبر: ۱۰۰۸۱۰
بازدید : ۳۷۴۰
۲۵ آبان ۱۴۰۰ - ۰۶:۴۶

فرادید| طلا در ۲۴ ساعت گذشته با افزایش قیمت همراه شد. امروز ۲۵ آبان ماه قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار با ثبت رشد ۰.۲۷ درصد به ۱۸۶۷ دلار و ۹۰ سنت رسید.

طلا در روز‌های پایانی هفته گذشته بازدهی مثبت قابل توجهی داشت و توانست از دو مرز حساس ۱۸۳۵ دلار و ۱۸۵۰ دلار عبور کند. رشد قیمت طلا تحت تاثیر آمار‌های بی‌سابقه تورمی آمریکا اتفاق افتاد.

به گزارش فرادید؛ اما به دنبال تقویت ارزش دلار که سبب کاهش اشتها برای سرمایه گذاری در بازار طلا شده است قیمت فلز زرد روز دوشنبه کاهش داشت و از بالاترین رقم بیش از ۵ ماه اخیر که در جلسه قبل به ثبت رسیده بود فاصله گرفت.

استفن اینس، از شرکای شرکت مدیریت دارایی SPI گفت: تا زمانی که بالای محدوده ۱۸۷۵ تا ۱۸۸۰ دلار شکسته نشود، رشد قیمت طلا تحت تاثیر دلار قوی‌تر، بازده بالاتر اوراق قرضه کوتاه مدت خزانه آمریکا و احتمال بالاتر رفتن بازده اوراق بلندمدت در صورت آغاز زودتر از موعد افزایش نرخ‌های بهره از سوی بانک مرکزی آمریکا محدود خواهد شد.

نیک نیشکاری رئیس فدرال رزرو مینیاپولیس در باره آخرین وضعیت اقتصاد آمریکا گفت، انتظار دارد نرخ تورم در طی چند ماه آینده همچنان افزایشی باشد، اما هشدار داد که بانک مرکزی امریکا نباید واکنش عجولانه‌ای به افزایش تورم نشان دهد، زیرا این وضعیت ممکن است موقتی باشد.

وارن پاترسون، مدیر استراتژی کالا‌ها در شرکت ING گفت: آمار تورم از افزایش قیمت طلا پشتیبانی کرده است. با این حال قیمت‌ها ممکن است در سال ۲۰۲۲ روند نزولی را به سوی مرز ۱۷۰۰ دلار دنبال کنند، زیرا افزایش تورم احتمالا به معنای آن است که روند تحکیم سیاست پولی را سرعت می‌بخشد.

کالین سیزینسکی، استراتژیست ارشد بازار در SIA Wealth Management گفت که او انتظار دارد که قیمت طلا همچنان به روند صعودی خود ادامه دهد، زیرا شکست بالای ۱۸۳۵ دلار حرکت قابل توجهی بود. وی افزود که افزایش قیمت نقره و پلاتین نیز باید روند صعودی جدید طلا را تقویت کند.

Jim Wyckoff، تحلیلگر فنی ارشد Kitco.com گفت که او نسبت به طلا نیز خوش بین است. وی در یک یادداشت تحقیقاتی گفت: طلا در یک روند صعودی پنج هفته‌ای قرار دارد. هدف بعدی مقاومت ۱۹۰۰ دلار در هر اونس است.

قیمت لحظه ای فلزات گران بها

برچسب ها: قیمت طلا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه