آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۰۸/۲۶

آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۰۸/۲۶

وزارت بهداشت آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۲۶ آبان ماه را ۱۲۵ نفر اعلام کرد.
کد خبر: ۱۰۰۸۸۸
بازدید : ۶۰۲۰
۲۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۵

فرادید| بر اساس آمار؛ فوتی‌های کرونا امروز ۲۶ آبان ماه به ۱۲۵ نفر رسید که به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری در ایران به ۱۲۸ هزار و ۵۳۱ نفر رسید.

بنابر اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، از دیروز تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۶ هزار و ۲۵۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۹۷۶ نفر از آن‌ها بستری شدند.

به گزارش فرادید؛ مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۶ میلیون و ۵۷ هزار و ۸۹۳ نفر رسید که خوشبختانه تا کنون ۵ میلیون و ۷۳۴ هزار و ۱۸۱ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.

سه هزار و ۴۶۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۳۷ میلیون و ۳۵۹ هزار و ۵۶۱ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. در حال حاضر ۲۶ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۸۷ شهر در وضعیت نارنجی، ۲۲۲ شهر در وضعیت زرد و ۱۱۳ شهر در وضعیت آبی قرار دارند.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۴۲۶ هزار و ۹۳۵ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس تاکنون به ۲۵۴ میلیون و ۵۷۲ هزار و ۷۰۱ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد ۵ هزار و ۶۳۷ در یک روز به تعداد پنج میلیون و ۱۲۲ هزار و ۱۱۹ نفر رسیده است. آمار بهبود یافتگان نیز به ۲۳۰ میلیون و ۱۴۰ هزار و ۱۹۹ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا به شرح زیر است؛ اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است.

۱. آمریکا ۷۸۴ هزار و ۹۸۶ نفر (۵۲۴ نفر)

۲. برزیل ۶۱۱ هزار و ۳۸۴ نفر (۶۶ نفر)

۳. هند ۴۶۳ هزار و ۸۵۲ نفر (۱۹۷ نفر)

۴. مکزیک ۲۹۱ هزار و ۱۴۷ نفر (۵۷ نفر)

۵. روسیه ۲۵۶ هزار و ۵۹۷ نفر (یک هزار و ۲۱۱ نفر)

۶. پرو ۲۰۱ هزار و ۶۷۲ نفر (۳۵ نفر)

۷. اندونزی ۱۴۳ هزار و ۶۷۰ نفر (۱۱ نفر)

۸. بریتانیا ۱۴۲ هزار و ۸۳۰ نفر (۴۷ نفر)

۹. ایتالیا ۱۴۰ هزار و ۸۱۰ نفر (۴۷ نفر)

۱۰. ایران ۱۲۸ هزار و ۷۵۰ نفر (۱۰۵)

برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه