سِوِن کانسپت؛ متفاوت‌ترین شاسی بلند هیوندای در آمریکا
هیوندای جدید؛ ترکیبی از رولز-رویس و بنتلی

سِوِن کانسپت؛ متفاوت‌ترین شاسی بلند هیوندای در آمریکا

آنچه هیوندای برای طراحی سون کانسپت در نظر گرفته ترکیبی فعال در ذهن بیننده شکل می‌دهد که بخشی از آن به محصولات شاسی بلند فوق لوکس رولز-رویس و بنتلی نزدیکی دارد و بخش دیگر بازخوانی آینده نگری‌هایی است که می‌تواند از صنعت خودرو برای خود متصور شود.
کد خبر: ۱۰۱۰۰۸
بازدید : ۵۳۰۳
۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۳

همزمان با معرفی EV۹ توسط کیا موتورز در نمایشگاه بین المللی خودروی لس آنجلس (آمریکا)، هیوندای نیز یک شاسی بلند جدید و متفاوت را روانه این رویداد کرده است.

این محصول مفهومی که سِوِن کانسپت نام دارد یک شاسی بلند لوکس تمام عیار و البته کاملا فناورانه محسوب می‌شود. آنچه هیوندای برای طراحی سون کانسپت در نظر گرفته ترکیبی فعال در ذهن بیننده شکل می‌دهد که بخشی از آن به محصولات شاسی بلند فوق لوکس رولز-رویس و بنتلی نزدیکی دارد و بخش دیگر بازخوانی آینده نگری‌هایی است که می‌تواند از صنعت خودرو برای خود متصور شود.

بدنه‌ای عضلانی و حجیم که با الگو‌های خطی ساده همراه شده تا حاصل کار بسیار چشم نواز و هیجان انگیز باشد. لامپ‌های ال ایی دیی در تمامی چراغ‌ها به شکلی مدرن جانمایی شده اند. در قسمت جلوپنجره نیز یک نوار خطی از ال ایی دیی ارتباط بین چراغ‌های اصلی جلو را شکل داده است.

در تولید جزئیات کابین از مواد دوست دار طبیعت و نمونه‌های بازیافتی استفاده شده است. صندلی‌ها روکشی با خاصیت ضد باکتری دارند. از فلز مس نیز برای پوشش برخی سطوح استفاده شده است. سیستم تهویه هوای کابین نیز مجهز به فیلتر‌هایی است که بهترین شرایط ممکن را برای سرنشین‌ها فراهم می‌کنند.

در رابطه با پیشرانه نیز همانطور که اشاره شد، اینجا یک الکتریکی خالص داریم که معماری ۸۰۰ ولتی استفاده می‌کند که قابلیت شارژ سریع ۳۵۰ کیلووات را در اختیار مجموعه قرار خواهد داد. بدین ترتیب باتری طی ۱۰ دقیقه از ۱۰ درصد ظرفیت خود به ۸۰ درصد می‌رسد که رکورد بینظیری در شرایط کنونی محسوب می‌شود.

برد حرکتی خودرو برابر با ۴۸۳ کیلومتر اعلام شده است. با توجه به تصاویر احتمالا این خودرو مجهز به آخرین سطح از فناوری خودران خواهد بود البته هیوندای هنوز جزئیات دقیق مربوط به پیشرانه و بخش‌های فنی را ارائه نکرده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه